jamee

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی گفت: هم اکنون شهرهای نیشابور، تربت حیدریه، تربت جام، خواف و رشتخوار درگیر بارندگی های شدید و سیلاب هستند.

به گزارش جی پلاس، اسماعیل بهمن‌آبادی با بیان اینکه با توجه به سامانه بارشی در استان موجب آبگرفتگی برخی از مناطق استان شد، افزود: براثر بارندگی در تربت حیدریه 40 نفر از نجاتگران این شهرستان جهت عملیات سیلاب فراخوان شدند.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات تاکنون به 280 خانوار در قالب هزار و 1400 نفر گرفتار در سیلاب امداد رسانی شده است، تعداد دستگاههای به کار گرفته شده را 9 دستگاه سبک و سنگین، یک موتور امدادی و ده دستگاه موتور لجن کش اعلام کرد.

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی همچنین تعداد نجاتگران فراخوان شده در نیشابور را 6 تیم 5 نفره که بالغ بر 30 نفر می شوند اعلام کرد و افزود: اکنون این افراد مشغول عملیات امداد و نجات هستند.

وی با بیان اینکه نجاتگران در روستاهای میرآباد، حسن آباد، دولت آباد و داخل سطح شهر نیشابور مشغول امداد رسانی و آبکشی هستند، بیان کرد: نجاتگران از اولین ساعات نه تنها در روستاها به وظایف خود عمل می کنند بلکه در داخل شهر به کمک شهرداری آمده اند.

بهمن‌آبادی همچنین به وضعیت شهرستان تربت جام اشاره کرد و گفت: نجاتگران درگیر شده در سیلاب این شهرستان دو تیم 5 نفره بوده اند.

وی تعداد خانوار گرفتار در سیلاب تربت جام را 7 خانوار در قالب 37 نفر اعلام کرد و افزود: در این عملیات دو دستگاه خودرو  به کارگیری شده است.

وی یادآور شد؛ در نزدیکی مرز افغانستان 45 کیلومتر بعد از صالح آباد یک روستای هفت خانواده بوده که نجاتگران تربت جام پوشش داده اند.

بهمن‌آبادی در ادامه به وضعیت شهرستان خواف اشاره کرد و گفت: متاسفانه اغلب روستاهای این شهرستان درگیر سیلاب هستند.

وی با بیان اینکه هم اکنون نجاتگران در روستاهای خرگرد، مهرآباد، تنگل، حبشی و... در شهرستان خواف مشغول عملیات امداد و نجات هستند، افزود:  هم اکنون باخبر شدیم که یکی از بندهای خاکی شکسته شده و روستای حبشی در محاصره سیلاب است.

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی گفت: هرچند همه ارگان‌ها از جمله راه و ترابری، شهرداری، هلال احمر، مدیریت بحران و ... شهرستان خواف به منطقه اعزام شده اند اما حجم سیلاب آنقدر زیاد است که کاری نمی توان کرد.

وی افزود: این روستا به دو قسمت تقسیم شده که بخشی در یک مدرسه اسکان داده شدند و وضعیت امنی دارند ولی قسمت دیگر روستا به دلیل اینکه بند خاکی را آب برده امکان دارد آبگرفتگی ادامه داشته باشد و روستا را تحت الشعاع قرار دهد.

بهمن‌آبادی با بیان اینکه نجات گران با تمام توان در تلاش برای نجات افراد گرفتار شده در سیلاب هستند، بیان کرد: سطح آب آنقدر بالا است که دسترسی به طرف دیگر روستا برای نجات افراد نیست.

وی با اشاره به اینکه باید منتظر باشیم تا آب فروکش کند، افزود: به تمامی افرادی که در طرف دیگر روستا هستند توصیه کرده ایم که به بالا دست بروند تا دچار حادثه و سانحه نشوند.

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون هیچ گونه تلفات جانی در سطح استان گزارش نشده است، بیان کرد: در سطح جاده ها بارندگی ها ادامه دارد و امدادگران در 25 پایگاه امداد و نجات در آماده باش کامل هستند.

وی با اعلام اینکه در مجموع شهرهای نیشابور، تربت حیدریه، تربت جام، خواف و رشتخوار درگیر بارندگی های شدید و سیلاب هستند، گفت: هم اکنون  مشهد درآماده باش است.

کدخبر: 922732 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ