sport

قهرمان پرتاب دیسک آسیا در مسابقه دوم خود در آمریکا با پرتابی به میزان 67.04 متر به عنوان قهرمانی رقابت های پرتاب دیسک ussd آمریکا رسید.

به گزارش جی پلاس، در حالی که احسان حدادی نایب قهرمان المپیک لندن پنج شنبه هفته گذشته در نخستین مسابقه خود در سال جاری در شهر چولاویستا آمریکا و در مسابقات ussd با پرتابی به میزان 68.85 متر به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافته بود،امشب(شنبه )نیز در دومین رقابت خود در اردوی آمریکا به مصاف 18 پرتابگر برتر جهان رفت.

حدادی همانند مسابقه پیش به دوئل قهرمانان پرتاب دیسک جهان از جمله "دانیل استال" سوئدی و "هارتینگ" آلمانی قهرمان المپیک لندن رفت ، در پایان با پرتابی به میزان 67.04 متر برای دومین بار متوالی در خاک آمریکا به قهرمانی دست یافت.

حدادی پرتاب اول رکورد 65.46 متر را به ثبت رساند. پرتاب دوم نیز دیسک را به طول 65.64 متر پرتاب کرد. پرتاب سوم با خطا مواجه شد. پرتاب های چهارم و پنجم او به ترتیب 65.29 متر 65.75 متر بودند.نایب  قهرمان المپیک لندن در پرتاب آخر رکورد 67.04 متر را زد.

همچنین پس از پرتابگر ارزنده کشورمان، سام متیس، رجی جاگرس، دانیل استال، سیمون پترسون، دانیل یاسینسکی، رادنی براون، جیسون هارل، نیکولاس پرسی در رده های دوم تا نهم جای گرفتند.

مسابقه بعدی احسان حدادی 21 آپریل در لس آنجلس خواهدبود.

احسان حدادی پس از قهرمانی در رقابتش در مصاحبه با خبرنگار ما اظهار داشت:از اینکه توانستم برای دومین بار متوالی در عرض کمتر از سه روز و آن هم در حضور پرتابگران مطرحی چون هاترینگ قهرمان المپیک لندن و دانیل استال به قهرمانی برسم بسیار خوشحالم.

او ادامه داد: ان شاالله همین روند رو به جلو را در مسابقه هفته آینده در لس آنجلس هم به ثبت برسانم و با یک پرتاب خود بازهم موجبات خشنودی مردم کشورم را فراهم کنم.

حدادی در پایان گفت: اولویت اصلی ام درخشش دوباره در رقابت های دایموند لیگ و به اهتزاز آوردن پرچم مقدس کشورمان در بازی های آسیایی جاکارتا است و بسیار سخت تلاش می کنم تا نه تنها به این خواسته هایم دست یابم بلکه حتی دوباره دوومیدانی ایران را پس از چندسال فراموشی دوباره بر سر زبان ها بیاندازم.

 

کدخبر: 899833
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ