life

فراموش شدن یک خودرو در طول تاریخ اتفاق جدیدی نیست اما همیشه این موضوع بسیار آزار دهنده بوده است چرا که برخی خودروها واقعا باید همیشه در صنعت خودروسازی بدرخشند ولی زود از بین می روند.

به گزارش جی پلاس، دهه 1990 همراه بود با اتفاقات مثبت و منفی که در صنعت خودروسازی رخ داد از سویی برخی خودروسازان با مشکلات مالی مختلفی دست و پنجه نرم می کردند و به همین دلیل از نظرات مختلف کمتر حساسیت به خرج می دادند از طرف دیگر برخی خودروسازان در اوج بودند و با کیفیت به راه خود ادامه می دادند به همین دلیل انواع مختلف خودرو در این دهه وارد بازار شد که برخی از آن ها بسیار خوب و عالی بودند اما به مرور و خیلی زود فراموش شدند. در این گزارش نگاهی به بهترین خودروهای دهه 90 که فراموش شده اند خواهیم انداخت.  

مرسدس بنز 500E 

1

یکی از خودروهای بی نظیر در آن سال ها مرسدس بنز 500E بود که در آن زمان با پیشرانه 5 لیتری V8 وارد بازار شد و یک اتفاق تازه به نظر می رسید. از آن دوران شاید بسیاری مدل AMG Hammer را به یاد داشته باشند اما این مدل خیلی زود به خاطره پیوست چرا که قیمت بسیار بالایی هم داشت. 

ب ام و M3 سبک وزن 

2

شاید عجیب باشد که بگوییم مدل E36 M3 یک مدل فراموش شده است چرا که اصلا اینگونه نیست. اما آیا می دانستید که ب ام و یک مدل خیلی محدود سبک وزن نیز از همین خودرو به تولید رساند. این خودرو سبک وزن طراحی جذابی داشت و با سیستم تعلیق بهبود یافته و خط های بدنه چهره ای شبیه به خودروهای مسابقه ای داشت اما هیچکس شاید اکنون یادی از این خودرو خاص نکند. 

اولدزمبیل Cutlass Calais Quad 442 

3شاید نام این خودرو خیلی طولانی و سخت باشد و اصلا به کلاس آن نخورد اما با یکی از بهترین نمونه های تولید شد در دهه 90 میلادی روبرو هستیم. این خودرو یک پیشرانه 180 اسب بخاری 4 سیلندر خطی داشت که به نسبت بدنه و طراحی خوب و قابل قبول به نظر می رسید. 

پورشه 968 کلاب اسپرت

4

شاید به جرات این مدل پورشه را یکی از ناکام ترین مدل هایی دانست که تا امروز ساخته شده است چرا که تحت تاثیر زیادی از مدل قبل خود یعنی 944 و مدل بعدی یعنی باکستر بود. هر دو مدل با مقبولیت همراه بودند و اصلا کیفیت و قابلیت های این مدل دیده نشدند. این مدل را شاید بتوان یکی از بهترین پورشه های تولید شده با موتور جلو نامید. 

ولوو 850R 

5

شاید مدل 850R اولین باری بود که ولوو دست از فعالیت های تکراری گذشته اش کشید و یک کار جدید را رقم زد. آن ها یک پیشرانه 240 اسب بخاری 5 سیلندر توربوشارژ را بر روی خودرو قرار دادند تا یکی از بهترین استیشن های تاریخ توسط ولوو روانه بازار شود و خیلی زود از خاطرات پاک شود. 

 

کدخبر: 899620 منبع: خودروکار
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ