sport

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: صعود ما به جام جهانی سهل و آسان نبود.

به گزارش جی پلاس، کارلوس کی روش پس از پیروزی ایران برابر ازبکستان و صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار کرد: همانطور که همه دیدند نتیجه بسیار خوبی را به دست آوردیم. در ابتدا باید عرض کنم بازی بسیار خوبی را شاهد بودیم. مقابل تیم بسیار خوبی که بازیکنان خوبی داشت. صعود به جام جهانی راحت و سهل نیست. بعضی از افراد فکر می کردند صعود راحت است اما با این تیم ها و بازیکنان دیدیم صعود کار سختی بود.

او ادامه داد: بازیکنان را تحسینم می کنم بازی بسیار خوبی را نشان دادند. به بازیکنان و تیم ملی ازبکستان تبریک می گویم متاسفانه بازی را باختند اما این هم جزوی از فوتبال است. برای تیم ملی ازبکستان بهترین آرزوها را داریم. آنها هنوز شانس صعود دارند.

سرمربی تیم ملی گفت: درباره بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران باید با دو جمله صحبت کنم. مطلبی که باید بگویم این است که با تعهد بسیار بالا باانگیزه و مخصوصا با فداکاری در طول این سفر که امشب به اینجا رسیدیم بازیکنانم فداکاری زیادی نشان دادند و به هدف مان متعهد بودند.

او ادامه داد: تمام کشور و مخصوصا هواداران ما بسیار خوشحال شدند. البته می‌دانم یکی، دو نفری خوشحال نیستند و شاید یکی، دو نفر اینجا نشسته‌اند که از صعود ما خوشحال نیستد. حتی درون فدراسیون هم برخی از افراد خوشحال نیستند. امروز روز ماست. آنها باختند.

کی‌روش تاکید کرد: در درجه اول باید عرض کنم هواداران فوتبال ایران و همه ما بسیار مفتخر هستیم بابت کاری که بازیکنان ما انجام دادند. تحسین و تقدیر مخصوص آنهاست. تشکر می‌کنیم بابت کاری که برای کشورشان انجام دادند.

سرمربی پرتغالی تیم ملی گفت: خیلی از اوقات بدون هیچ حمایتی بدون تجهیزات، بدون امکانات، بعضی موقع مشکل زمین داشتیم. برخی افراد می‌خواستند برنامه ما را خراب کنند اما امشب ما کار را انجام دادیم. از طرف خودمان از طرف کادر مربیگری و کادر تیم ملی فوتبال می‌خواهم از هواداران فوتبال ایران، از دست اندرکاران، از کسانی که درون فدراسیون بدون نام و نشان کمک کردند، تشکر کنم.

کی‌روش درباره اینکه نگاهش به مرحله بعدی جام جهانی چگونه است و آیا برنامه‌ای برای بازی با تیم‌های بزرگ دارند، گفت: الان روزی است که مشغول جشن گرفتن هستیم و از موفقیتی که به دست آوردیم می‌خواهیم لذت ببریم. از فردا بهترین برنامه‌ها را برای آماده‌سازی تیم ملی داریم. باید به حرفی که شش سال قبل می‌زدم برگردید. شش سال است که برنامه‌های ما را خراب می‌کنند الان زمان است که بروید از آن‌ها سوال کنید. از کادر مربیگری و بازیکنان نپرسید که ما باید چه کار کنیم. شما باید از خودتان بپرسید که چه کاری برای تیم ملی انجام خواهید داد. شما که حمایت چندان خوبی هم از تیم ملی انجام ندادید.

سرمربی تیم ملی گفت: این پیراهن به خاطر چهار صعود به جام جهانی با تیم‌های ملی مختلف است.

او درباه اینکه آیا رکورد میلیتینوویچ را شکست گفت: باید یک سری تحقیقات را بهتر انجام دهید.

او درباره اینکه آیا بازی دوستانه‌ای برای روزهای فیفا رزرو شده است، اظهار کرد: برنامه کوتاه مدت هنوز پیش‌رو ما است. هنوز دو بازی مقابل کره جنوبی و سوریه در تهران باقی مانده است. مطمئنا سعی خواهیم کرد امتیازهای کامل را کسب کنیم و بهترین عملکرد را در کوتاه مدت در این دو بازی خواهیم داشت.

کی‌روش ادامه داد: اگر راجع به بازی‌های دوستانه سوال بپرسید از طریق ارتباطات ما و تماس بنده در تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷ یک بازی با تیم میزبان جام جهانی روسیه در این کشور خواهیم داشت.

کدخبر: 672879
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ