art

مراسم ترحیم پوران فرخزاد در مسجد الرضا (ع) برگزار شد.

جی پلاس،  در مراسم ختم این نویسنده، شاعر و پژوهشگر در کنار خانواده او، جمعی از اهل فرهنگ و هنر حضور داشتند.

از جمله افراد حاضر در مراسم ترحیم پوران فرخزاد که با سخنرانی خطیب مسجد همراه بود، به بیژن بیژنی، عظیم زرین‌کوب، مهران مهرنیا، ایرج حسابی، اسدالله امرایی، محمود معتقدی، فرهاد عابدینی، غلامحسین سالمی، غزل تاجبخش، پوران کاوه، بهمن زدوار، بهاره رضایی، نسرین بهجتی، افشین علاء، محمد نوری‌زاد، هوشنگ صدفی، علی عزتی و از ناشران ابوالفضل میرباقری و علمی می‌توان اشاره کرد.

غلامحسین سالمی در حاشیه برگزاری این مراسم از بی‌توجهی اهل قلم و فرهنگ و همچنین ناشران و کتاب‌فروشان به درگذشت پوران فرخزاد و چهره‌های فرهنگی انتقاد کرد.

پوران فرخزاد که نهم دی‌ماه در بیمارستان ایرانمهر از دنیا رفت، متولد بهمن‌ماه سال ۱۳۱۲ بود. پیکر او پس از تشییع از مقابل بیمارستان محل درگذشتش در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

از جمله آثار پوران فرخزاد به «زن از کتیبه تا تاریخ» (دانشنامه زنان فرهنگساز ایران و جهان در دو جلد)، «اوهام سرخ شقایق» (گزیده‌ای از اشعار زنان جهان)، «نیمه‌های ناتمام؛ سیری در شعر زنان از رابعه تا فروغ»، «زن شبانه موعود» (نشان زن در آثار سهراب سپهری)، «کسی که مثل هیچ‌کس نیست» درباره فروغ فرخزاد، مجموعه شعر «خوشبختی در خوردن سیب‌های سرخ»، مجموعه داستان «دیداری در پاییز»، مجموعه‌ رباعی «جنگ مشوش»، داستان‌های بلند «در پس آینه» و «آتش و باد»، رمان «در انتهای آتش و آیینه‌» و فرهنگ «کارنمای زنان کارای ایران از دیروز تا امروز» می‌توان اشاره کرد.

منبع: ایسنا

کدخبر: 558843
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ