sport

مسابقات تکواندو قهرمانی کشور؛

در پایان مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان دختر «جام سفیر کره جنوبی»، هوگوپوشان مازندرانی موفق شدند عنوان قهرمانی کسب کنند.

به گزارش جی پلاس، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان دختر «جام سفیر کره‌جنوبی» از روز گذشته (شنبه – 18 آبان ماه) با حضور 283 تکواندوکار از سراسر کشور به میزبانی هیات تکواندو استان مازندران و در سالن «سرداران شهید نوبخت» بابلسر آغاز و امروز با قهرمانی تکواندوکاران میزبان به پایان رسید تا هردو کاپ قهرمانی در مازندران ماندگار شود.

در پایان این دوره از رقابت ها، دختران نوجوانان مازندرانی با کسب 5 مدال طلا، یک برنز و 662 امتیاز مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستادند، تیم تهران با 2 طلا، 2 نقره، یک برنز و 398 امتیاز نایب قهرمان شد و هوگوپوشان البرز با 2 مدال طلا، یک برنز و 293 امتیاز کاپ سومی را بالای سر بردند.

تیم های گیلان، اصفهان، ایلام، کرمانشاه، یزد، اردبیل و قم به ترتیب در رده چهارم تا دهم قرار گرفتند.

همچنین در پایان مسابقات قرآنی، زهرا خنجر از استان ایلام عنوان نخست را کسب کرد، فاطمه شمس آبادی از استان خراسان جنوبی دوم شد و محدثه سادات متقی نژاد از استان خراسان رضوی و یاسمن شاه قلیان از استان چهارمحال بختیاری مشترکا بر سکوی سومی ایستادند.

برترین های این دوره از سوی کمیته برگزاری مسابقات به شرح ذیل معرفی شدند:

بهترین داوران: آزاده فراهانی (تهران) - زهرا کریمی (اصفهان) - محدثه پرنیخ (سمنان)

بهترین سرمربی: محبوبه محمد نژاد (مازندران)

بهترین سرپرست: اکرم چوکنیان (کرمانشاه)

فنی ترین بازیکن: شاپرک نجفی (البرز)

بازیکن پهلوان: پارمیدا خوشدل (گیلان)

تیم اخلاق: همدان

اسامی مدال آوران این رقابت ها به شرح ذیل است:

وزن اول (42- کیلوگرم):

1- هانیه حسن نژاد (مازندران)

2- سوگند پورمرآت (یزد)

3- محدثه باقرزاده (آذربایجان شرقی) - کیمیا خانزاده (اردبیل)

وزن دوم (44- کیلوگرم):

1- پارمیدا خوشدل (گیلان)

2-ستایش عزیزی فرد (کرمانشاه )

3- زکیه رجبی (یزد) - مریم زارع پهنابی (مازندران)

وزن سوم (46- کیلوگرم):

1-  مهشاد احوطی (تهران)

2- مریم حاجی علیزاده (گیلان)

3- مبینا فلاحیان ( اصفهان) - همتا برجسته (مازندران)

وزن چهارم (49- کیلوگرم):

1- سعیده نصیری (مازندران)

2-مریم نعمتی یونجالی (اردبیل)

3- نسیم نریمانی (البرز)  - سارا میزبان (خوزستان)

وزن پنجم (52- کیلوگرم):

1-  شاپرک نجفی (البرز)

2- سارا احدی نیا (اصفهان)

3- آنیتا محمدیان (آذربایجان شرقی) -غزل سلطانی بندرجانی (سمنان)

وزن ششم(55- کیلوگرم):

1- نسترن ولی زاده (البرز)

2- نیلوفر صادقی گندم (تهران)

3- سیده مریم حسینی محلی (مازندران) - رعنا لارتی (کرمانشاه)

وزن هفتم (59- کیلوگرم):

1- مریم رضانژاد (مازندران)

2- زهرا شیروانی (اصفهان) 

3- مهدیه پرویزی ( کرمانشاه) - کوثر غلامی صفت (گیلان)

وزن هشتم (63- کیلوگرم):

1- تینا مدانلو (مازندران)

2- مبینا شاهپوری (اصفهان)

3- زهرا میخوش کمال آباد (تهران) - فاطمه حسینی رابری (کرمان)

وزن نهم (68- کیلوگرم):

1- نازنین تنکابنی (مازندران)

2- مهرنوش علیزاده (تهران)

3- سمیرا بیانی (یزد)- نگار اسحقی عاشق آباد (اصفهان)

وزن دهم (68+ کیلوگرم):

1- آناهیتا توکلی (تهران)

2- زینب قنبری (قم)

3- سها ابوالفتحی (گیلان) - زهرا بهمنی (فارس)

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1290744 منبع: روابط عمومی فدراسیون تکواندو
ارسال نظر

موضوعات داغ