sport

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: سهراب مرادی الان وضعیت بسیار خوبی دارد و برنامه بسیار مناسب نظارتی و حمایتی برای او تنظیم شده که تحت نظر فدراسیون پزشکی ورزشی در حال انجام است تا بیماری‌اش عود نکند.

به گزارش جی پلاس، نشست ستاد عالی بازی های المپیک صبح امروز (یکشنبه - 25 فروردین 98) به ریاست مسعود سلطانی فر و با حضور رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

شاهرخ شهنازی در پایان این نشست در خصوص مباحث مطروحه در جلسه گفت: ابتدا گزارشی از وضعیت رشته های مدال آور و شانس کسب سهمیه المپیک توسط رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی با توجه به اولویت رشته ها ارائه شد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ادامه داد: چون بررسی دقیق این موارد نیازمند بررسی دقیق موارد مالی هم هست، بنا شد با همکاری دوستان در وزارت ورزش و تخصیص بودجه سال 98 روی هر کدام از رشته ها بر اساس میزان بودجه دولت به صورت دقیق تر برنامه ها را اجرا کنیم.

شهنازی در خصوص وضعیت سهراب مرادی گفت: گزارش بسیار خوبی توسط رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از این قهرمان بزرگ کشورمان در جلسه امروز ارائه شد. براساس تصمیم مدیران ارشد ورزش کشور، سهراب مرادی به آلمان اعزام شد تا بررسی های لازم برای عمل جراحی او انجام شود. خوشبختانه پس از ارزیابی دوهفته ای که یک تیم خوب پزشکی در شهر هانوفر آلمان بر روی او انجام دادند مشخص شد مصدومیت سهراب مرادی می‌تواند با روش های دیگر درمان شود و نیاز به عمل جراحی ندارد.

وی افزود: سهراب الان وضعیت بسیار خوبی دارد و برنامه بسیار مناسب نظارتی و حمایتی برای او تنظیم شده است که تحت نظر فدراسیون پزشکی ورزشی در حال انجام است تا بیماری او عود نکند و ما از این بابت بسیار خوشحالیم. همچنین گزارشی در خصوص روند چگونگی برخورد با دوپینگ هم توسط دکتر نوروزی ارائه شد تا نظارت کامل بر ورزشگاران شانس مدال کشورمان در المپیک 2020 توکیو صورت پذیرد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص گزارش ارائه شده توسط رئیس فدراسیون تیراندازی در این جلسه گفت: وضعیت کنونی تیراندازی کشور و مشکلات تامین فشنگ و سلاح در این رشته پرمدال طی گزارشی بررسی شد. دورنمایی از برنامه های فدراسیون تیراندازی ارائه شد که اگر این برنامه ها عملیاتی و محقق شود بین 4 تا 8 سهمیه المپیک امیدواریم برای توکیو 2020 در تیراندازی کسب کنیم.

شهنازی در پایان گفت: بنا شد با تکمیل برنامه های عملیاتی فدراسیون تیراندازی طی دو ماه آینده یک بار دیگر نشست تخصصی ستاد عالی بازی های المپیک با حضور اعضای کادر فنی تیم های ملی تیراندازی برگزار شود تا دورنمای تمام ورزشکاران شانس کسب سهمیه المپیک در این رشته حداگانه بررسی شود.

 

کدخبر: 1164048 منبع: پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ