sport

پرسپولیسی‌ام اما برای شرافت و وجدانمان بازی می‌کنیم

علی دایی، سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت که تیمش در بازی با پرسپولیس به دنبال کسب سه امتیاز خواهد بود.

به گزارش جی پلاس، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار فردای تیمش برابر پرسپولیس در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر فوتبال، گفت: از حساسیت این بازی نمی‌توانم چیز خاصی بگویم. پرسپولیس بهترین تیم ایران در چند سال اخیر بوده است. سال قبل این تیم می‌توانست قهرمان آسیا شود و امسال هم تیم اول ایران است. خوشبختانه این تیم بازی قبل در لیگ قهرمانان آسیا را هم برد. برای همه نمایندگان ایران در آسیا آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم از گروهشان صعود کنند.

وی افزود: در بازی فردا هدف اصلی ما کسب سه امتیاز است. ما مقابل پرسپولیسی به میدان می‌رویم که شرایط ایده‌آلی دارد و برانکو هم استاد من به حساب می‌آید و من خاطرات خیلی خوبی از کار کردن با ایشان دارم. درست است که برانکو استاد و معلم من بوده اما رقابت ما در زمین فرق می‌کند. این مسابقه حساسیت خاص خودش را دارد. ما به خاطر خودمان و شرافت فوتبالی سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در زمین داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا یادآور شد: در همه بازی‌ها هدفمان کسب سه امتیاز است. فردا به نوعی یکی از سخت‌ترین بازی‌هایمان به حساب می‌آید و چه بسا بهترین عملکرد را ارائه داده و نه یک امتیاز بلکه به دنبال سه امتیاز هستیم. قطعا کار خیلی سختی مقابل پرسپولیس داریم چرا که آنها در مقابل تماشاگران خودشان به میدان می‌روند اما با این حال ما به دنبال سه امتیاز خواهیم بود.

دایی در واکنش به صحبت‌هایی که در فضای مجازی راجع به پرسپولیسی بودن او مطرح شده و اینکه شاید به خاطر همین مسئله او مقابل این تیم به دنبال سه امتیاز نباشد، عنوان کرد: همه می‌دانند که ما پرسپولیسی هستیم اما شرافت و وجدانمان اجازه نمی‌دهد که به دنبال این مسائل باشیم. چه بسا در بازی فردا از همه بازی‌هایمان محکم‌تر بازی کنیم. هیچ وقت در دوران ورزشی‌ام مقابل هیچ تیمی کم نگذاشتم. من مثل خیلی‌ها نیستم که حرف و عملشان متفاوت باشد. من هرچه که هستم همینم و دوست دارم خودم و تیمم همیشه موفق باشیم. ما اینطور بار آمده‌ایم. مطمئنا پرسپولیس حریف سرسختی برای سایپا است اما حرف و عمل من یکی است و اینطور نیستم که تیم ما مقابل پرسپولیس به گل برسد و خودم را ناراحت نشان بدهم؛ تیمم گل بزند عکس العمل خودم را نشان می‌دهم.

وی درباره اینکه سایپا موفق شد تیم‌های تراکتورسازی و استقلال را متوقف کند و نتایج این تیم در هفته‌های آینده می‌تواند در تعیین تیم قهرمان تأثیرگذار باشد گفت: برای ما فرقی نمی‌کند مقابل چه تیمی بازی کنیم ما برای خودمان و به خاطر اینکه فوتبال آبرومندانه‌ای ارائه دهیم بازی می‌کنیم. با یکسری جوان‌های بی نام و نشان وارد زمین می‌شویم و بازی می‌کنیم. برایمان هم فرقی نمی‌کند مقابل چه تیمی قرار داریم. برابر پیکان هم همان تیمی هستیم که عاشق بردن بودیم و قطعا برابر پرسپولیس هم همان تیم خواهیم بود. فقط شاید شرایط بازی‌ها با هم فرق کند. این بازی در ورزشگاه آزادی و مقابل هواداران پرسپولیس برگزار خواهد شد ضمن اینکه اگر ما خوش شانس بودیم می‌توانستیم استقلال را هم شکست دهیم. سعی می‌کنیم تا پایان فصل در تمام بازی‌هایمان به برتری برسیم و روندمان را ادامه دهیم.

سرمربی سایپا درباره غایبان تیمش در دیدار مقابل پرسپولیس تصریح کرد: خالدی، سلطانی مهر، حاج محمدی و حسین کامیاب را خیلی وقت است که به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم همچنین سلیمانی را هم به خاطر مسائل انضباطی از تیم کنار گذاشتیم. به جز این بازیکنان سایر بچه‌ها در تیم حضور دارند و آماده بازی هستند.

دایی در پاسخ به این پرسش که آیا قصد ندارد در فصل‌های آینده یک تیم پرستاره را در اختیار بگیرد، گفت: اصلا به این چیزها فکر نمی‌کنم، الان به 5 بازی آینده‌ام با تیم سایپا فکر می‌کنم. فراموش هم نخواهم کرد که وقتی دو سال پیش به این تیم آمدم سایپا در روزهای پایانی در لیگ برتر ماندگار شد در حالی که همان دو سال پیش نسبت به الان تیم ما هزینه بیشتری انجام داده بود. خداراشکر الان همه دست به دست هم داده‌اند و با تمام مشکلاتی که داریم آبرومندانه بازی کرده‌ایم و سعی هم می‌کنیم در بازی‌های باقیمانده همین روند را ادامه دهیم. از آقای درویش هم تشکر می‌کنم که تلاش زیادی برای این تیم کرد.

وی در مورد تعطیلی برنامه 90 و اینکه آیا به نظرش خلأ این برنامه احساس می‌شود یا خیر، عنوان کرد: هیچ برنامه‌ای نمی‌تواند جای برنامه 90 را بگیرد، متأسفانه در این مدت با برنامه‌های دیگر خواسته‌اند جای 90 را پر کنند اما هزار سال دیگر هم این اتفاق نمی‌افتد. 90 در خانواده‌ها هم جا پیدا کرده و تنها برنامه‌ای بود که مردم برای تماشای آن بیدار می‌ماندند.به نظرم با این تصمیمات مردم را از صداوسیما دور می‌کنند. متأسفانه برنامه‌های دیگر شادابی برنامه 90 را ندارد. شاید هجمه‌ای که این برنامه علیه من راه انداخت بیشتر از همه بود اما من صلاح فوتبال کشور را می‌خواهم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا افزود: شما نگاه کنید از وقتی برنامه 90 تعطیل شده وضعیت داوری‌ها به چه شکلی شده است، 90 برنامه‌ای بود که می‌توانست به فوتبال ما کمک کند. شاید با حذف برنامه 90 تجربه دو دهه اخیر را زیر سوال بردیم و از‌ آن چشم پوشی کردیم. در تمام دنیا سعی می‌کنند برند ایجاد کنند، اما در کشور ما یک برند هم با کمک مردم و مدیریت عادل فردوسی‌پور ایجاد شده بود را از بین بردیم. امیدوارم مسئولان به خودشان بیایند و مسائل پشت پرده را در سایر مسائل دخالت ندهند. شاید حرف‌های عادل فردوسی‌پور در چند سال اخیر به ضرر خیلی‌ها بوده اما نباید این مسائل را وارد صداوسیما کنیم. باید برنامه‌ای درست کنیم که مردم اشتیاق دیدن آن را داشته باشند. برنامه 90 حداقل می‌توانست کاری کند تا مردم دو سه ساعت برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای را نبینند.

دایی درباره عملکرد خوب امیرحسین حسین‌زاده مهاجم جوان تیمش و اینکه این بازیکن می‌تواند جای علی قلی‌زاده و مهدی ترابی را پر کند گفت: بازیکنان ما از لحاظ سنی کوچکند اما از لحاظ فوتبالی بزرگ هستند. خیلی از بازیکنان هستند که من نمی‌توانم از آنها استفاده کنم و به آنها بها بدهم. مطمئن باشید اگر در این تیم ماندگار شوم فصل آینده با این جوانان تیم خوبی خواهم ساخت. حسین‌زاده بازیکن جوان بسیار خوبی است اما خیلی جا دارد تا به قلی‌زاده و ترابی برسد. همین که حسین‌زاده در چند بازی اخیر توانسته اطمینان من را جلب کند و کار من را برای انتخاب بازیکن سخت کرده است، بسیار خوب است و نشان دهنده توانایی او است.

 

کدخبر: 1162515
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ