sport

گزارش جی پلاس

با توجه به شرایط موجود، شواهد نشان می دهد که امکان برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال تا پایان لیگ ملت ها وجود ندارد.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس؛ یکی از دغدغه‌های رسانه‌ها و اهالی ورزش در سال گذشته، مبهم ماندن وضعیت فدراسیون‌های کشتی و والیبال بود. دو فدراسیون مهمی که یکی به دلیل قانون منع بکار گیری بازنشستگان رئیس خود را از دست داده و در دیگری هم استعفای رئیس، مسئولیت را به سرپرست واگذار کرده بود.

در روزهای پایانی سال گذشته وزارت ورزش به یکباره تصمیم گرفت تا ثبت نام از کاندیدای انتخابات کشتی را آغاز کند. ثبت نامی غیر منتظره که تا روزهای پایانی سال ادامه داشت و اینطور به نظر رسید که وزارت ورزش برای برگزاری این انتخابات تصمیم جدی و تا حدودی مشخص گرفته است. همان روزها هم بود که محمدرضا داورزنی به عنوان معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که انتخابات هر دو فدراسیون کشتی و والیبال را در اردیبهشت و خرداد برگزار می‌کند.

تاریخ اعلام شده توسط داورزنی برای برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی جور در می‌آید اما برای والیبال خیر! نامزدهای کشتی حالا در مسیر تایید صلاحیت قرار دارند و در صورت اعلام لیست نهایی، زمان زیادی برای برگزاری انتخابات لازم نیست.

در والیبال اما شرایط به شکلی دیگر است. فضا در این رشته آنقدر مبهم و نامشخص است که هنوز حرف و حدیثی هم درباره نامزدهای قطعی و احتمالی شنیده می‌شود و خبری از اعلام زمان ثبت نام نامزدها نیست. به این ترتیب برگزاری انتخابات این فدراسیون در شرایطی که روزهای پایانی فروردین را پشت سر می‌گذاریم، شاید حتی تا خردادماه هم مساعد نباشد و به این ترتیب باید منتظر تجربه کردن حضور طولانی مدت یک سرپرست دیگر در ورزش باشیم.

وزارت ورزش و جوانان اگر همین هفته آینده هم اطلاعیه‌های ثبت نام از نامزدها را اعلام کند و سه روز پس از آن هم این ثبت نام آغاز شود، کار ثبت نام در دهه دوم اردیبشت پایان می‌پذیرد و با احتساب زمان نسبتا طولانی تایید صلاحیت و پس از آن فاصله پانزده روزه تا برگزاری انتخابات، برگزاری آن در خرداد هم منتفی است و بعد هم که لیگ جهانی به مدت یک ماه برگزار می‌شود که در عمل برگزاری انتخابات را تا پایان تیرماه غیرممکن خواهد کرد!

به این ترتیب شواهد نشان می‌دهد که افشین داوری قرار است شش ماه دوران قانونی سرپرستی‌اش را به طور کامل بگذارند. شش ماهی که برخی معتقدند اداره شدن والیبال با سرپرست و آن هم شخصی مانند داوری که آشنایی چندانی با این رشته ندارد، می تواند به ضرر این رشته باشد.

کدخبر: 1160998
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ