life

گروه خودروسازی ایران خودرو و سایپا در اقدامی مشابه از خریداران فروش فوری محصولات خود مابه التفاوت حق بیمه یکساله شخص ثالث را به قیمت های گزافی دریافت می کنند.

به گزارش جی پلاس ، ایران خودرو دعوتنامه برخی از محصولات خود چون سوزوکی گرند ویتارا، پژو پارس ال ایکس، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و دانگ فنگ اچ ۳۰ کراس را برای مشتریان خود صادر کرد.

گروه صنعتی ایران خودرو برای برخی از تعهدات قبلی خود نیز دعوتنامه‌ای را ارسال کرد. این دعوتنامه برای مشتریان خودروهای سوزوکی گرند ویتارا، پژو پارس ال ایکس، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و دانگ فنگ اچ ۳۰ کراس صادر شده است که در ادامه جزئیات هر یک را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

جزئیات دعوتنامه محصولات ایران خودرو

۱.‌ دعوتنامه مشتریانی که در گذشته خودرو پژو پارس ال ایکس را به صورت پیش‌فروش کارتکس و با موعد تحویل شهریور و مهر ۹۷ ثبت نام کرده بودند، برای آن‌ها صادر شد.

۲. برای آن دسته از مشتریانی که خودرو سوزوکی گرند ویتارا با موعد تحویل شهریور، مهر و آبان ماه ۹۷ را به خودرو هایما اس ۷ توربوشارژ تبدیل کرده بودند نیز برای آن‌ها صادر شد.

۳. سایر دعوتنامه مشتریانی که در گذشته خودرو پژو ۲۰۷ اتوماتیک با موعد تحویل شهریور ۹۷ خریداری کرده بودند، برایشان ارسال شد.

۴. شرکت ایران خودرو دعوتنامه خودرو دانگ فنگ اچ ۳۰ کراس که به صورت پیش فروش با موعد تحویل آذر ۹۷ به مشتریان فروخته شد را نیز برایشان ارسال کرد.

نکات مهم:

۱.‌ با توجه به اینکه قیمت مواردی چون بیمه شخص ثالث، خدمات کارت هوشمند و هزینه پست در سال ۹۸ افزایش پیدا کرده است، برای خودروهای سواری حدود ۴۵۸ هزار و ۴۰۶ تومان و برای خودروهای وانت حدود ۵۰۳ هزار و ۳۴۶ تومان افزایش قیمت در نظر گرفته شده است!

۲. این مبلغ مابه‌التفاوت برای تمامی تعهدات تکمیل وجه شده قطعی و پیش‌فروش در نظر گرفته شده است و اگر این مبلغ از محل سود تاخیر قرارداد تامین نشود، مشتریان می‌بایست آن را پرداخت کنند. از این رو مشتریان می‌توانند برای آگاهی از از جزئیات پرداخت مبلغ مابه‌التفاوت با نمایندگی محل ثبت‌نام خودرو خود تماس بگیرند.

این در حالی است که روز گذشته در اقدامی مشابه گروه خودروسازی سایپا نیز از خریداران طرح فروش فوری محصولات خود درخواست مبلغ 440 هزار تومان (که به گفته روابط عمومی سایپا این مبلغ از حدود 350 تا 500 هزار تومان برای برخی خودروها متغیر است) بابت 15 درصد مابه التفاوت حق بیمه یکساله شخص ثالث کرده است و مشخص نیست مبلغ حق بیمه شخص ثالث که در سال 97 حداکثر حدود 1 میلیون و 160 هزار تومان برای گرانترین خودروی چهارسیلندر بوده، اکنون در سال 98 چقدر گران شده که 15 درصد آن 440 هزار تومان و بیشتر از آن می شود!

مردم نیز در تماس های متعددی با جماران خواستار پی گیری این موضوع و پاسخ رسمی مدیران شرکت خودروساز یا شرکت های بیمه در قبال دریافت چنین مبالغی شده اند!

پول زوری که سایپا از مردم می گیرد!/ 15درصد افزایش نرخ بیمه شخص ثالث می شود 440 هزار تومان؟

کدخبر: 1160908
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ