sport

لیست نهایی اعضای کمیته‌های شورای المپیک آسیا در حالی اعلام شد که ایران ۱۱ نماینده در ۱۸ کمیته OCA دارد.

به گزارش جی پلاس، لیست نهایی اعضای کمیته‌های شورای المپیک آسیا در حالی اعلام شد که ایران 11 نماینده در 18 کمیته این شورا دارد. بر اساس این گزارش ایران در کمیته‌هایی همچون کمیته مالی، کمیته روابط بین‌الملل، کمیته اخلاق و کمیته قوانین عضوی ندارد.

گفتنی است پیش از این و در انتخابات شورای المپیک آسیا سیدرضا صالحی‌امیری به عنوان عضو هیئت اجرایی انتخاب شد تا ایران در تصمیم‌گیری‌های شورای المپیک آسیا دارای یک حق رای باشد.در دوره قبل کیومرث هاشمی به عنوان عضو هیئت اجرایی یک حق رای در شورای المپیک آسیا داشت و در دو دوره گذشته محمد علی‌آبادی و بهرام‌ افشارزاده به عنوان نایب رئیس و رئیس کمیته آمار و اطلاعات دو حق رای برای ایران داشتند.

لیست ایرانی‌هایی که به عضویت کمیته‌های شورای المپیک آسیا در آمده‌اند به شرح زیر است:

هادی ساعی عضو کمیته ورزشکاران، اصغر رحیمی عضو کمیته ورزش، محمود عبداللهی عضو کمیته رسانه، غلامعلی محمدعلیپور عضو کمیته ورزش برای همه، مهین فرهادی‌زاد عضو کمیته زنان و ورزش، نصرالله سجادی عضو کمیته هماهنگی، عبدالحمید احمدی عضو کمیته فرهنگی، محمد حبیب‌الله راضی عضو کمیته پزشکی، مهرافزا منوچهری عضو کمیته ورزش و محیط زیست، فضل‌الله باقرزاده عضو کمیته آموزش، علی دادگر عضو کمیته همراهی.

پیش از این و از سوی کمیته ملی المپیک لیست زیر به عنوان اسامی پیشنهادی ایران به شورای المپیک آسیا اعلام شد اما ظاهرا این لیست باز هم تغییر داشته است. لیست اعلام شده از سوی کمیته ملی المپیک در 15 دی ماه به شرح زیر است:

«عبدالحمید احمدی  برای کمیته فرهنگی، محمد علیپور برای کمیته ورزش برای همه، فضل الله باقرزاده برای کمیته آموزش و پژوهش، علی دادگر برای کمیته قوانین، محمود عبداللهی برای کمیته رسانه، خانم فرهادی‌زاد برای کمیته ورزش. قرار بود کمیسیون ورزشکاران و کمیسیون پزشکی کاندیداهای خود را بعدا اعلام کنند.»

ظاهرا نصرالله سجادی، اصغر رحیمی و مهرافزا منوچهری که چند باری نامشان در این لیست اضافه و کم شده بود در نهایت به لیست اعضای کمیته‌های شورای المپیک آسیا اضافه شدند و علی دادگر نیز به جای کمیته قوانین، برای عضویت در کمیته همراهی انتخاب شده است.

 

کدخبر: 1157953
ارسال نظر

موضوعات داغ