jamee

در پی آگهی فروش چادر و برخی اقلام امدادی در سایت های فروش اینترنتی، روابط عمومی جمعیت هلال احمر با ارائه توضیحاتی به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش جی پلاس، پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر با توضیح درباره فروش چادرهای امدادی در سایت‌های اینترنتی، اعلام کرد: ضمن تشکر از رسانه‌ها و شهروندان برای حساسیت نسبت به فروش چادرهای هلال احمر و برخی اقلام امدادی به اطلاع می‌رساند جمعیت هلال احمر در بحران‌ها و حوادث این اقلام را بر اساس تعداد خانوارهای آسیب دیده بصورت رایگان توزیع می‌کند و این چادرها نیز همانند سایر اقلام امدادی و زیستی هلال احمر غیرقابل فروش است.

البته در برخی نقاط و شرایط خاص (مثل حوادث بزرگ نظیر زلزله کرمانشاه، بم و…) بنا به دلایل متعدد، عدم امنیت و هرج و مرج در منطقه و درخواست‌های فراوان ممکن است اینگونه اقلام بعضاً بیشتر از نیاز توزیع شود. در هر حال و به هر دلیلی ممکن است هموطنان دریافت کننده این اقلام نسبت به فروش سهمیه خود اقدام کنند. این اتفاق اگر چه از نظر ما مطلوب نیست، اما روش مشخصی برای نظارت و کنترل آن نیز وجود ندارد. جمعیت هلال احمر امیدوار است هموطنان دریافت کننده اقلام طبق شرایط و دستورالعمل‌ها و رعایت ملاحظات اخلاقی _اجتماعی از آنها برای خود و خانواده شان استفاده کنند و یا در صورت عدم نیاز آنها را به رایگان در اختیار سایر خانواده‌های نیازمند قرار دهند. همچنین از هموطنان ساکن مناطق بحران زده درخواست می‌شود در صورت عدم نیاز به این امکانات از دریافت آنها خودداری کنند تا به دست سایر نیازمندان برسد.

روابط عمومی جمعیت هلال احمر همچنین از سایت دیوار و فروشگاه‌های اینترنتی که به صورت خودجوش برای کنترل این موضوع اقدام مقتضی کردند کمال تشکر را دارد.

 

کدخبر: 1157045 منبع: مهر
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ