sport

عضو آن کانال تلگرامی نیستم

داور بین‌المللی فوتبال ایران گفت: نوشتن بیانیه و این جور کارها خللی در کار من ایجاد نخواهد کرد، برخی تیم‌ها به دنبال این هستند که فلان داور برایشان قضاوت نکند ولی واقعیت این است که ما همه باید تمرکزمان روی کارمان باشد.

به گزارش جی پلاس، علیرضا فغانی در خصوص برگزاری کلاس‌های داوری که امروز زیر نظر اصفهانیان برگزار شده است،گفت:‌ما پیش از این فقط دو کلاس برگزار می‌کردیم اما الان خوشبختانه شرایط به شکلی است که این کلاس‌ها ماهی یکبار برگزار می‌شود و اگر اشتباه یا مسئله‌ای در داوری‌ها صورت گرفته باشد، هماهنگی‌ها برای برطرف شدن این مشکلات در این کلاس‌ها صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص اعتراضات برخی تیم‌ها به روند داوری‌ها گفت:‌من همیشه در مورد خودم صحبت می‌کنم و الان هم می‌گویم نوشتن بیانیه و این جور کارها خللی در کار من ایجاد نخواهد کرد،برخی تیم‌ها به دنبال این هستند که فلان داور برایشان قضاوت نکند ولی واقعیت این است که ما همه باید تمرکزمان روی کارمان باشد و آماده هستیم مسئولان هر بازی را که به ما دادند در آن قضاوت کنیم.

وی در خصوص مشکلاتی که برای اجرای سیستم VAR در ایران به وجود آمده است،‌گفت: این سیستم در همه جای دنیا به سطح داوری کمک می‌کند ولی گرفتن امتیاز آن 9 ماه تا یکسال طول می‌کشد به نظرم برنامه‌ریزی باید به شکلی باشد که برای فصل آینده از این سیستم استفاده کنیم.

داور بین‌المللی فوتبال ایران در خصوص تحریم‌هایی که حتی دامنگیر داوران هم شده است،‌گفت: تحریم شرکتنایک فقط شامل حال من نیست و برای کل کشور است دیدید که در جام‌جهانی هم ملی‌پوشان‌مان نتوانستند از این سیستم استفاده کنند، ما در جام ملت‌های آسیا باید از نایک استفاده می‌کردیم اما لباس‌های آیداداس را پوشیدیم به هر حال همانطور که گفتم این سیستم برای کل کشور در نظر گرفته شده  و فقط مختص من نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در مورد انتخاب داور دربی با وی صحبتی شده است یا خیر،‌ گفت: در هیچ مقطعی پیش از انتخاب با ما صحبت نمی‌کنند نه مشورتی صورت می‌گیرد و نه صحبتی به همین علت ما سعی می‌کنیم کار خودمان را انجام دهیم.

وی در ادامه گفت‌وگو با فارس در خصوص جدا شدن سخندان از  تیم داوری ایران در جام‌های جهانی گفت: یکسری سیاست‌ها در تشکیلات داوری آسیا وجود دارد که آنها می‌گویند داوران بالای 45 سال نمی‌توانند در این سطح از مسابقات قضاوت کنند. البته آقای سخندان می‌تواند به قضاوت ادامه دهد ولی اگر ما کاندیدای داوری جام‌جهانی شویم، آقای سخندان در جمع ما حضور نخواهند داشت.

فغانی در پایان در خصوص جنجال‌هایی که پیرامون حضور برخی داوران در یک کانال تلگرامی مطرح شده است، گفت: یک گروه تلگرامی به اسم آکادمی داوری تشکیل شده که 4، 5 جوان علاقه‌مند آن را درست کرده‌اند ولی به نظرم اینکه اسم آن آکادمی داوری باشد کار درستی نیست.به هر حال از نظر پیگیری قانونی شاید برای آنها مشکل به وجود بیاید و بهتر است دوستان اسم آن را عوض کنند.ضمن آنکه مسئولان هم به داوران اعلام کردند اگر در این کانال عضو باشند،به آنها داوری داده نمی‌شود که من عضو این کانال تلگرامی نیستم.

 

کدخبر: 1138971 منبع: فارس
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ