life

برخلاف ماه‌های گذشته در ۲ روز اخیر ، ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار سکه و طلا اتفاق افتاده است. در نوزدهمین روز اسفند، در بازار ارز نوسانات قیمت ها بسیار جزئی بود و سبب شد تا بازار سکه و طلا نیز از آرامش نسبی برخوردار باشد.

به گزارش جی پلاس، بررسی‌ها نشان می دهد که در چند روز اخیر( ۱۸ و ۱۹ اسفند) شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار ارز، سکه و طلا بوده‌ایم به طوری که تقریبا چنین ثبات قیمتی را در ماه های گذشته وجود نداشته است.

از روز پیش تاکنون قیمت ها در حد ثابتی باقی مانده است و خوشبختانه میان عرضه و تقاضا در بازار تعادل وجود دارد به این معنا که نه تقاضای اضافه داریم و نه کمبود عرضه در بازار اتفاق افتاده است.با توجه به ثبات قیمت‌ها، معاملات در حد مطلوبی باقی مانده است. 

قیمت جهانی طلا نیز در هفته جاری تقریبا ثابت بوده به طوری که هر اونس جهانی ۱۲۹۸ دلار قیمت دارد. 

در بازار امروز؛ هر سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴میلیون و ۴۱۰هزار تومان، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴میلیون و ۵۶۰ هزار تومان، نیم سکه ۲میلیون و ۴۷۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۱۰هزار تومان و سکه های گرمی ۸۶۰هزار تومان داد و ستد می شود. 

با توجه به نوسانات بسیار کم قیمت ها، امروز حباب سکه در حدود ۴۴۰ هزار تومان است. 

هر مثقال طلا به عنوان مبنای تعیین قیمت ها، یک میلیون و ۸۲۰هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۲۰هزار تومان معامله می‌شود. 

فعالان بازار طلا و جواهر پیش بینی می کنند که با توجه به قیمت های امروز بازار، می توان گفت نرخ ها به قیمت های روز گذشته بسیار نزدیک است و به نظر می رسد در یکی، ۲ روز آینده ثبات قیمت ها ادامه دار باشد. 

از قیمت دلار چه خبر؟

برخلاف روزهای گذشته، نرخ ۴۷ ارز رسمی اعلامی از سوی بانک مرکزی بدون هیچ گونه تغییری، ثابت ماند. 

بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «یکشنبه ۱۹ اسفند ماه ۹۷» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین امروز هر پوند انگلیس بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۵۴ هزار و ۶۶۷ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۱۹۲ ریال تعیین شد. 

قیمت ارز ۱۹ اسفند

 

ارز در صرافی ملی چند؟ 

قیمت دلار در صرافی‌های بانک ها، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است. 

صرافی‌های بانک ها قیمت دلار را برای روز جاری، 13 هزار و 200 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 13 هزار و 100 تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار نسبت به قیمت روز کاری قبل  150 تومان افزایش داشته است.

همچنین امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک ها، 15 هزار و 200 تومان اعلام شده و  قیمت خرید یورو  نیز در این صرافی‌ها 15 هزار و 100 تومان است.

نرخ خرید دلار در بانک‌ها

قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۲ هزار و ۷۷۱ تومان تعیین شد. 

امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را 12 هزار و 771 تومان، قیمت یورو را 14 هزار و 354 تومان و یک ریال و قیمت پوند انگلیس را 16 هزار و 628 تومان و 2 ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.قیمت خرید امروز دلار و یورو و پوند در بانک‌ها نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

ارز مسافرتی چند؟ 

شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۵ هزار و ۷۵ تومان اعلام کرده‌اند. 

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت 11 آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت 15 هزار و 75 تومان و هفت ریال می فروشند که با احتساب کارمزد 7 در هزار به رقمی حدود 15 هزار و 100 تومان می رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

مسافران  با مراجعه به شعب منتخب بانک های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، و با  ارائه  اسناد و مدارک خواسته شده می توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر 500 یورو و برای سایر کشورها تا 1000 یورو خریداری کنند.

 

کدخبر: 1137050 منبع: خبرآنلاین
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ