sport

باید وضعیت دارایی‌های استقلال و پرسپولیس مشخص شود

محمدرضا داورزنی، معاون ورزش توسعه و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد، این وزارتخانه تا خرداد ماه سال آینده به تعهدات خود در قبال ورزشکاران رشته‌های مختلف عمل می‌کند.

به گزارش جی پلاس، محمدرضا داورزنی در پاسخ به این پرسش که آیا او و مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان طبق قانون باید در مجمع فدراسیون فوتبال حضور یابند یا خیر، گفت: شما موضوع را اشتباه برداشت کردید. طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال تمام کسانی که عضو مجمع هستند در این جلسه حضور پیدا می‌کنند. طبق قانون وزیر ورزش و معاون قهرمانی آن نیز عضو مجمع فدراسیون هستند.

وی در مورد مسائل مطرح شده در مجمع سالیانه فدراسیون فوتبال نیز تصریح کرد: این مجمع قرار بود در زمان برگزاری جام ملت‌های آسیا برگزار شود، اما به دلیل حساسیت آن مسابقات برگزاری مجمع را به امروز موکول کردیم. حسابرسی‌های سال قبل و برنامه‌های سال آینده در این جلسه مطرح شد. توسط حسابرس قانونی هم مسائلی مطرح شد و خدا را شکر شفافیت خوبی در مسائل مالی وجود داشت. در مورد مسابقات و هزینه‌ها، درآمدها و مسائل دیگر صحبت شد و در نهایت هم گزارش مالی به تصویب اعضای مجمع رسید.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مورد بحث مالکیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بر ساختمان‌های این باشگاه‌ها، یادآور شد: در زمان ریاست محمد دادکان در فدراسیون فوتبال و بعد از آن، دو ساختمان خریداری شده و به این دو باشگاه اهدا شد. باشگاه‌ها الان می‌گویند مبالغی را برای خرید این دو ساختمان داده‌اند که این موضوع نیاز بود در مجمع مطرح و مصوبه آن اجرا شود تا مالکیت قطعی به این دو باشگاه داده شود. اکنون مجمع تصویب کرد تا کارشناسان مدارک مربوطه را بررسی کنند و کمیته‌ای هم نحوه واگذاری این دو ساختمان را به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بررسی کند.

داورزنی افزود: اکنون دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در دو ساختمانی که مطرح شده ساکن هستند، اما سند مالکیت آن به نام فدراسیون فوتبال است. خدا را شکر این موضوع هم امروز تعیین تکلیف شد و قرار است مدارک بررسی شود. ضمن اینکه سازمان خصوصی‌سازی هم قصد دارد به زودی این دو باشگاه را واگذار کند و باید وضعیت دارایی‌های آنها مشخص شود.

وی در مورد استعفای علی کفاشیان و چند عضو دیگر فدراسیون فوتبال گفت: به طور کلی باید بگویم بعد از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، اختلاف‌نظرهایی در این زمینه وجود داشت و برخی‌ها اعتقاد داشتند هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال شامل این قانون می‌شود و برخی‌ها هم می‌گفتند نمی‌شود. در خصوص مهدی تاج مشکلی از این بابت وجود نداشت،‌ چون او عضو کارخانه فولاد مبارکه سپاهان بود، اما در مورد هیئت رئیسه اختلاف دیدگاه‌هایی وجود داشت. البته این موضوع هم وجود دارد که کسانی که در جای دیگر فعالیت دارند اگر حقوقی از آنجا دریافت نکنند و زیر 60 ساعت هم در جای دیگر فعال باشد می‌توانند به کار خود ادامه دهند، اما کسانی که در یک شغل دائم حضور دارند طبیعتاً نمی‌توانند به شغل و کار دیگری مشغول باشند. خدا را شکر بیشتر دوستان هم از قانون تمکین کردند. ضمن اینکه خود مجمع هم بالاترین ارگان به رسیدگی به این موضوع بود و هیئت رئیسه همه این موارد را بررسی می‌کند. دوستان هم خودشان تدبیر کردند و استعفا دادند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره اینکه آیا حیدر بهاروند نیز شامل این قانون می‌شود یا خیر، گفت: در این مورد هم باید خود دوستان نظر بدهند. درباره اینکه سازمان لیگ ارگانی خصوصی محسوب می‌شود یا دولتی، اختلاف دیدگاه‌هایی وجود دارد.

داورزنی در مورد انتقاد ورزشکاران غیرفوتبالی از عدم انجام تعهدات وزارت ورزش به آنها و صحبت‌هایی که در این خصوص مطرح شده بود گفت: اولاً من بگویم مخلص تمام قهرمانان کشور هستم. در مورد آن صحبت‌های من سوءبرداشت شده بود. در مجمع ووشو یکی از دوستان به یکباره بلند شد و گفت شما نمی‌خواهید به تعهدات خود عمل کنید؟ من هم گفتم تحمل کنید وزارت ورزش معمولاً هر سال در خرداد ماه به تعهدات خود عمل می‌کند. از طرفی دیگر هم تعداد مدال‌آوران ما افزایش پیدا کرده است و با توجه به اینکه کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد باید کمی تحمل کنیم. قطعا وزارت ورزش به تمام تعهدات خود عمل خواهد کرد.

وی در مورد اینکه گفته شده بود قرار است در مجمع امروز در مورد سرمربی تیم ملی فوتبال نیز تصمیم‌گیری شود خاطر نشان کرد: در دستورجلسه مجمع چنین چیزی مطرح نشده بود. مجمع فدراسیون‌ها محل تعیین تکلیف در مورد سرمربی تیم ملی نیست خود فدراسیون فوتبال باید در این خصوص تصمیم بگیرد. همان‌طور که گفتم مجمع جای این بحث‌ها نیست و جزو دستورجلسه ما هم نبوده است.

 

کدخبر: 1137042
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ