sport

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری آخرین شرایط سهراب مرادی را تشریح و توضیحاتی درباره شرایط جسمانی این ورزشکار ارائه کرد.

به گزارش جی پلاس، محمدحسین برخواه در پایان جام بین‌المللی فجر (گزینشی المپیک) در مورد سطح این رقابت‌ها گفت: خدا را شکر بچه‌ها به نسبت بد نبودند. اگر از علی داودی شروع کنم باید بگویم شرایط طوری بود که تمرکز‌مان روی دسته فوق‌سنگین بود. رقیب، حریف خوبی برای داودی و قهرمان جهان در سال 2017 بود. رکوردهایی هم که در تهران زد هیچ جا نزده بود و دقیقه 90 احتمال داشت طلا و نقره ما در این وزن تغییر کند و نقره و برنز شود. تمرکزمان بیشتر روی این دسته بود، اگر چه انتظار داشتیم داودی وزنه‌هایش را مهار کند. داودی این وزنه‌ها را هر روز در تمرینات می‌زد اما در جام فجر نتوانست آنها را مهار کند. ان‌شاءالله در مسابقات آسیایی بتواند این وزنه‌ها را بالای سر ببرد و رکوردهای خوبی ثبت کند.

وی در مورد تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا تاکید کرد: امروز یک رکوردگیری در دسته 89 کیلوگرم داریم، 3 نفر در این رکوردگیری شرکت خواهند کرد. مجبور هستیم یک نفر را از میان آنها کنار بگذاریم و دو نفر در اردو خواهند ماند. کم کم به همان 12 نفر نزدیک می‌شویم. تنها 3 -4 روز ابتدایی فروردین تعطیل هستیم و پس از آن تمرینات برای شرکت در مسابقات آسیایی دنبال خواهد شد. تعطیلی هم به این دلیل است که اردوها خیلی طولانی نشود و بچه‌ها از نظر ذهنی خسته نشوند. تا چند روز آینده نفرات اعزامی به آسیایی را قطعی خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در مورد وضعیت سعید علی‌حسینی در دسته فوق‌سنگین،‌ تصریح کرد: از وضعیت او بی‌خبرم. اسم علی‌حسینی برای مسابقات قهرمانی آسیا رد شده و ظاهرا در این خصوص هماهنگی‌های لازم با رئیس فدراسیون انجام شده است.

برخواه در مورد وضعیت سهراب مرادی و اینکه آیا تعلل در انجام عمل جراحی به ضرر این وزنه‌بردار نیست؟ خاطرنشان کرد: در پروسه درمانی او استراحت کردن امری لازم است و نیاز دارد که فعلا استراحت کند و این دوره را بگذراند. برخی از متخصصان گفته‌اند، بدون جراحی می‌تواند کارش را دنبال کند و استراحت را برای او تجویز کرده‌اند.

وی گفت: در MIR هایی که از مرادی گرفته شده شرایطش رو به بهبود است و نسبت به گذشته بهتر شده است، ولی تا جایی که من اطلاع دارم و طبق صحبت متخصصان حداقل تا اوایل اردیبهشت نمی‌تواند تمرین کند و در بهترین شرایط تمریناتش را می‌تواند از اواسط اردیبهشت آغاز کند. ضمن اینکه پیگیر اعزام این وزنه‌بردار به مرکز درمانی هانوفر آلمان نیز هستیم چرا که آنجا پزشکان متخصصی دارد.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری افزود: قرار است با این بیمارستان در خصوص جراحی سهراب مشورت شود و پیگیری‌های لازم برای جراحی نیز صورت گرفته است؛ البته اگر قرار به عمل جراحی باشد. با غلامحسین شهریاری یکی از پزشکان مغز و اعصاب نیز مشورت شده و او نظرش این بوده که فعلاً سهراب مرادی استراحت کند و اگر شرایطش بهتر شد جراحی صورت نگیرد، اما اگر پزشکان جراحی را در نهایت برای او تجویز کنند، عمل بسیار سنگینی نیست و قطعاً به تخته بازخواهد گشت.

برخواه اظهار داشت: خیلی امیدوار هستم که سهراب مرادی در مسابقات جهانی در ترکیب تیم باشد. حتی اگر بعد از تعطیلات نوروز و تا خردادماه جراحی صورت بگیرد، زمان داریم که او را به جهانی برسانیم.

 

کدخبر: 1133108 منبع: تسنیم
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ