sport

پاختاکور تیمی است که هشت ملی‌پوش دارد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای شروع لیگ قهرمانان هیجان‌زده هستم.

به گزارش جی پلاس، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی مقابل پاختاکور ازبکستان گفت: معلوم است که به چیزهای خوب عادت کردید و به همین خاطر تعداد شما زیاد نیست اما من هیجان زده هستم چون اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم.

* می‌خواهیم در آسیا زیبا بازی کنیم

برانکو گفت:‌من به خاطر اولین بازی در لیگ قهرمانان هیجان زده هستم برای همه ما افتخاری است که شرکت کنده در این لیگ قهرمانان آسیا هستیم. همیشه تکرار می‌کنم این بازی‌ها سخت‌ترین و مهمترین بازی‌ها در آسیاست. می‌خواهیم بازی‌های بزرگ و زیبا انجام دهیم تا هواداران‌مان از نتایحی که کسب می‌کنیم لذت ببرند.

* پاختاکور مکتب هلندی و روسی دارد

وی گفت: همه در گروه ما پاختاکور را به عنوان تیم از قبل حذف شده فرض می‌کنند اما من می‌خواهم گوشزد کنم که در دبی بازی این تیم با النصر را مستقیم دیدم. این تیم ۸ ملی‌پوش دارد با سه بازیکن که از تیم نسف‌قارشی خودش را تقویت کرده است. مربی گرجستانی این تیم تجربیات غنی بین‌المللی در دوران بازی و مربیگری دارد. او تجربه زیادی در لیگ قهرمانان اروپا و همچنین لیگ ترکیه دارد. این تیم یک مکتب ترکیبی از هلند و روسیه را در پیش گرفته و تیمی است که به خوبی سازماندهی شده است. شک ندارم بازی سختی داریم و به این امر واقفیم و خودمان را برای این بازی آماده کرده‌ایم.

* پرسپولیس تنها تیم آسیایی است که در 2 سال تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان پیش رفته

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه گفت: ما تنها تیمی آسیایی هستیم که دو سال پشت سر هم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رفتیم.‌ آمادگی این را داریم که بار برنده بودن در بازی‌ها را به دوش بکشیم. به تیم خودم ایمان دارم و دلم می‌خواهد روند بردها را در جو و فضای برنده بودن ادامه دهیم و اراده و انرژی و شوق‌مان را نشان دهیم.

* خبر خوش یعنی بازگشت کمال 

برانکو افزود: در مورد تیم‌مان می‌دانید که مشکلاتی داشتیم. سه بازیکن ما مدت‌هاست از ترکیب خارج بودند. مصلح بعد از بازی با نفت مسجدسلیمان به مصدومان اضافه شد. البته چیزی که باعث امیدواری ما شد بازی خوب ما مقابل نفت مسجدسلیمان بود که ما را  به پیروزی در بازی فردا امیدوار می‌کند و خبر خوش اینکه کمال برگشته و سهم همیشگی خودش را در این بازی خواهد داشت.

* تیم‌های ازبکستانی بهتر از تیم های عربی هستند

وی درباره تقابل پرسپولیس با پاختاکور و فوتبال قدرتی که تیم‌های این کشور انجام می‌دهند گفت: تیم‌های ازبکستانی از نظر قدرت بدنی و تکنیکی از تیم‌های عربی بهتر هستند. من بازی پاختاکور مقابل النصر را دیدم و آنها از همه نظر در آمار بهتر از تیم اماراتی بودند اما به هر حال ما باید با همه تیم‌‌ها بازی کنیم.و می‌دانیم بخش خوب پاختاکور کیفیت این تیم است اما ما هم از نظر کیفیت و دانش تیم خوبی هستیم وفردا مقابل هواداران خودمان بازی می‌کنیم. امیدوارم که آنها حضور زیادی در ورزشگاه داشته باشند.

* بازیکنان ما برای تمامی مسابقات آماده هستند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه فشردگی مسابقات در لیگ برتر چقدر روی عملکرد پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا تاثیرگذار است، افزود: به هر حال این مشکل است و در این باره باید بگویم خوشبختانه کادر بازیکنان ما تکمیل است و چند بار این مسئله را تکرار کردند که ما قبل از بازی فینال مقابل کاشیما ۵ روز قبل به مصاف سایپا رفتیم که بازی سختی بود. از طرفی دیگر برای سفر به ژاپن ۱۰ ساعت در پرواز بودیم و اختلاف زمانی ایران و ژاپن به گونه‌ای بود که باید بدن بازیکنان تطبیق پیدا می‌کرد اما نمی‌خواستیم در برنامه مسابقات خللی ایجاد شود. حتما می‌دانید که ما بدون ملی‌پوشان هم به مصاف پیکان رفتیم و مقابل سپیدرود در جام حذفی هم بدون ملی‌پوشان بازی کردیم. و من قبول کردم این اتفاق بیفتد تا برنامه مسابقات به هم نریزد. بعد از بازی با پاختاکور سه روز بعد باید با نساجی بازی کنیم. اما بازیکنانم برای همه شرایط آماده هستند و هدف ما در همه مسابقات حداکثری است.

* حریفان ما بازیکنان 15 میلیون یوروریی خریده‌اند

برانکو در باره اینکه با توجه به فینالیست شدن پرسپولیس در دوره قبل لیگ قهرمانان آسیا این انتظار از این تیم می‌رود که امسال قهرمان شود و اینکه این تفکر در تیم پرسپولیس وجود دارد، افزود: می‌دانیم که روز به روز انتظارات بیشتر می‌شود و من نمی‌توانم این مسئله را تغییر دهم. امروز هم توضیح دادم که تنها تیم آسیایی هستیم که در دو فصل پشت سر هم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رفتیم و در سال دوم فینالیست هم شدیم در حالی که الهلال عربستان فینالیست دوره قبل حتی از مرحله گروهی بالا نیامد.  این در حالی است که این تیم بودجه نامحدودی دارد و بازیکنان ۱۵ میلیون یورویی خریدند. این را باید بدانید گروه ما با حضور السد، پاختاکور و الاهلی سخت‌ترین گروه است اما ما آماده‌ایم تا تحت فشار به میدان  برویم.

کدخبر: 1132893
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ