sport

نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی از حضور دبیر کل و سرپرست فدراسیون کونگ فو ووشوی فلسطین برای حضور در جام صلح و دوستی ایران جلوگیری کردند.

به گزارش جی پلاس؛ پنج‌شنبه شب تیم هشت نفره ووشوی فلسطین قصد خروج از سرزمین‌های اشغالی و سفر به ایران را داشت تا در سومین دوره جام صلح و دوستی در زاهدان شرکت کند اما نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی، دبیر کل فدراسیون فلسطین که سرپرست تیم اعزامی به ایران بود را به مدت شش ساعت بازداشت کردند. در ادامه نیز از سفر وی به ایران جلوگیری و به سرزمین اشغالی بازگردانده شد. با این اوصاف ووشوکاران فلسطینی بدون سرپرست به ایران سفر کردند.

عبدالرحمن محمد ادغیش، دبیر فدراسیون فلسطین و سرپرست این تیم، حامل بیانیه مردم ستم‌دیده فلسطین در مدح صلح جهانی و ورزش جهت قرائت در مسابقات بین‌المللی صلح و دوستی ایران بود. این مسابقات طی روزهای ١١ و ١٢ اسفندماه در شهر زاهدان برگزار می‌شود که این موضوع موجب حساسیت بیشتر نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی شده است.

فدراسیون ووشوی ایران ضمن محکوم کردن اتفاق فوق و با توجه به اینکه این اقدام ضد حقوق بشری، کاملاً در تضاد با منشور المپیک است، اقدامات خود را جهت پیگیری موضوع از سوی نهاد بین‌المللی ورزشی (کمیته ملی المپیک ایران و کمیته بین‌المللی المپیک) آغاز کرده است.

همچنین فدراسیون ووشوی فلسطین طی پیامی که در شبکه‌های مجازی منتشر کرده است، ضمن محکوم کردن این اقدام با اعتراض به نهادهای بین‌المللی ورزش، خواهان پیگیری موضوع در قبال اقدامات رژیم صهیونیستی در خصوص جلوگیری مردم فلسطین از حق خود در مشارکت در فعالیت‌های بین‌المللی شده است. همچنین از کمیته بین‌المللی المپیک خواست از مشارکت رژیم صهیونیستی در فعالیت‌های جهانی - به عنوان یک اقدام تنبیهی - جلوگیری کند.

کدخبر: 1129529
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ