life

تخمدان پلی کیستیک یکی از علل ناباروری در خانم‌ها محسوب می‌شود که با برخی‌ راهکارها می‌توان به بهبود آن کمک کرد.

به گزارش جی پلاس، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یکی از شایع ترین بیماری‌های غدد درون ریز در زنان در سنین باروری است و قاعدگی های نامنظم، آکنه پوستی،نازک شدن مو و افزایش وزن از علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک محسوب می‌شود.

محققان اظهار می‌کنند که سندرم تخمدان پلی کیستیک علل مختلفی دارد اما مقاومت به انسولین و بر هم خوردن تعادل هورمون‌ها مهمترین عوامل ای من عارضه در زنان محسوب می‌شوند.

غذاهای کنسروی و فرآوری شده ممنوع

رژیم غذایی می تواند به تنظیم هورمون‌ها کمک کند و موجب بهبود چرخه قاعدگی در زنان شود و محققان توصیه می‌کنند که خانم‌ها از مصرف غذاهای کنسروی و فرآورده‌های شده که می تواند در التهاب و مقاومت به انسولین موثر باشند خودداری کنید.

مصرف میوه، سبزیجات، غلات و حبوبات را در رژیم خود بگنجانند و پروتئین‌های موجود در آجیل، حبوبات و غلات کامل، بهترین گزینه برای خاصیت ضد التهابی هستند.

خوراکی‌های مفید در درمان تخمدان پلی کیستیک

رژیم غذایی مدیترانه ای حاوی روغن زیتون، گوجه فرنگی، سبزیجات برگ دار سبز، ماهی‌هایی مانند ماهی خال مخالی و ماهی تن نیز در درمان تخمدان پلی کیستیک موثر هستند.

خانم‌های مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک به دلیل خونریزی زیاد باید از مکمل‌های آهن استفاده کنند تا دچار کم خونی نشوند و توصیه می‌شود که غذاهای غنی از آهن و آنتی اکسیدان مانند اسفناج، تخم مرغ و کلم بروکلی را به رژیم غذایی خود شما اضافه کنند.

کدخبر: 1125397 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ