sport

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: بازی با استرالیا بسیار سخت خواهد بود، ولی مطمئن باشید که بهتر از دیدار با ژاپن به میدان خواهیم‎ رفت.

به گزارش جی پلاس، مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران درخصوص شکست تیمش مقابل ژاپن در پنجره ششم انتخابی جام جهانی بسکتبال اظهار داشت:‎ شب بسیار سختی بود و بازیکنان حریف 97 امتیاز از ما گرفتند. آنها پرتاب‌های دو و سه امتیازی بسیار خوبی داشتند و ما نتوانستیم بازیکن آمریکایی آنها را کنترل کنیم و در مجموع عملکرد آنها باورنکردنی بود‎

وی ادامه داد: ژاپنی‌ها در ریباند بسیار عالی عمل کردند و خوش شانس بودند که تعداد بسیار زیادی پرتاب موفق به سبد داشتند. آنها در دیدارهای گذشته چنین آماری نداشتند.‎

سرمربی ایران تصریح کرد: بازیکنان ما نتوانستند فازکاس را متوقف کنند، ولی در مقابل بازیکنان حریف بازی را کنترل کردند‎.

شاهین‌طبع گفت: اگر چرخش بهتری در بازی داشتیم، شاید نتیجه بهتری کسب می‌کردیم. ما در نیمه اول فرصت‌های زیادی برای شوت زدن را از دست دادیم و در مجموع شوت‌های بیرونی ما زیاد خوب نبود‎.

وی تصریح کرد: بازیکنان شوتزن همیشه در شرایط ایده‌آل نیستند و ممکن است در بعضی موارد عملکرد خوبی نداشته باشد. بنابراین نباید توقع داشت که آنها همیشه عالی بازی کنند.‎

شاهین‌طبع ادامه داد: بازیکنان ژاپن بسیار با انگیزه بودند و دو برابر ما ریباند داشتند. بازیکن آمریکایی به آنها بسیار کمک کرد و تمرکز را از ما گرفت. وی با وجود آنکه مصدوم بود، اما امتیازات زیادی کسب کرد و ما مجبور شدیم به خاطر حضورش ساختار دفاعی تیم را تغییر دهیم.‎ همچنین بازیکن شماره 6 ژاپن برنامه‌ریزی ما را در این بازی به هم ریخت‎.

سرمربی تیم ایران گفت: ما در این بازی باید با امتیاز زیر 7 به ژاپن می‌باختیم تا جشن صعود بگیریم، ولی حالا باید در انتظار نتیجه بازی اردن و لبنان باشیم، چون نتیجه آن برای ما بسیار مهم است‎.

وی درباره عملکرد مایک رستم‌پور بازیکن تیم ملی ایران گفت: او به تازگی به تیم اضافه شده ولی در دیدار امروز بسیار زحمت کشید و فداکاری کرد و کم‌اشتباه بود. او برای هماهنگ شدن نیاز به زمان بیشتری دارد‎.

شاهین‌طبع در پایان گفت: بازی با استرالیا بسیار سخت خواهد بود، ولی مطمئن باشید که بهتر از دیدار امروز به میدان خواهیم‎ رفت.

 

کدخبر: 1124212
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ