sport

زلاتکو دالیچ. او یک اسم هیجان‌انگیز برای فوتبال ایران است اما اگرچه با این نام بارها تن کی‌روش لرزید ولی این گزینه دیگر گزینه ایران نیست!

به گزارش جی پلاس، زلاتکو دالیچ حالا سرمربی تیم نایب قهرمان دنیاست. او یک سال و چند ماه قبل وقتی گزینه استقلال شده بود به این جرم که دلالها می خواهند به فوتبال ایران قالبش کنند ، اینجا نیامد و درحالی که برانکو ایوانکویچ برای ماندن در پرسپولیس ، هدایت تیم ملی کشورش را رد کرد، از سوی داوور شوکر سرمربی کرواسی شد و به عنوان مربی موقت معجزه کرد و هم تیمش را برد جام جهانی و هم با نسل طلایی وجسورش شگفتی سازانه تا فینال جام جهانی پیش رفتند.

زلاتکو که نامش را برانکو چند باری به عنوان بهترین گزینه هدایت ایران مطرح کرده و حسابی اعصاب کی روش را به هم ریخته بود، ولی بعد از جام جهانی خواست با رقم ناچیز هدایت کرواسی در این تیم بماند.  او که همزمان پیشنهاد ناباورانه ۵ میلیون یورویی در سال برای هدایت تیمی در لیگ چین دارد، به دوستان سرشناس کرواتش در ایران گفته تا پایان جام ملتهای اروپا در تیم ملی کشورش می ماند چون باور دارد با این نسل جادویی می تواند مهمترین اتفاق فوتبالی کشورش را در جام ملتهای اروپا رقم بزند.

 

کدخبر: 1121948 منبع: دنیای‌ورزش تورنتو
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ