sport

در گفت و گو با جی پلاس؛

علی پروین معتقد است ترویج دین اسلام و مذهب تشیع، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران بود.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس؛ انقلاب اسلامی ایران به چهلمین سالگرد پیروزی خود رسید؛ انقلابی که در دهه های گذشته منبع رشد و تعالی ایران به ویژه در بحث «استقلال کشور»، «مردم‌سالاری و حاکمیت مردم»، «تولید علم و فناوری»، «پیشرفت‌های اقتصادی»، «آزادی» و «رشد معنویت» شد. ورزش نیز به عنوان جزیی مهم از زندگی اجتماعی نمی تواند از تحولات سیاسی به دور باشد.

ورزش به عنوان یک پدیده اجتماعی نمی توانست از تحولات انقلابی کشور به دور باشد. بررسی کارنامه 40 ساله ورزش کشور نشان از آن دارد که ورزش و انقلاب اسلامی رابطه ای تنگاتنگ با هم داشته اند. حمایت های مادی و معنوی بزرگان انقلاب از ورزش موجب شد تا ورزشکاران که برخواسته از قشرهای مختلف جامعه بودند بسیاری از پیام و آرمان های انقلاب را از طریق میادین ورزشی به جهانیان ابلاغ کنند.

علی پروین که یکی از بزرگان فوتبال و ورزش ایران است در روزهای منتهی به انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 همراه با عامه مردم در راهپیمایی‌ها حضور داشت و عکسی از او به همراه محمد مایلی کهن نیز دیده می شود.

پروین همزمان با 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران درباره دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی طی سال های گذشته، به خبرنگار جی پلاس گفت: ما قبل از انقلاب هم به همین شکل الان زندگی می‌کردیم اما آن موقع شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کردند. مردم ما مسلمان و شیعه بودند و نمی‌توانستند در آن وضعیت قبل از انقلاب که فساد اخلاقی و رفتاری وجود داشت زندگی کنند. بعد از انقلاب آداب اسلامی رواج یافت. از نظر من ترویج دین اسلام و مذهب شیعه مهم‌ترین دستارود انقلاب اسلامی بود.

** محمد بنا: مردم نهضت امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی را می خواستند/ انقلاب دستاوردهای زیادی برای ورزش ایران داشت

کدخبر: 1115733
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ