sport

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: دوره سرپرستی حمید بنی تمیم در فدراسیون کشتی ٦ ماهه است و تا ١٥ اردیبهشت ماه می تواند ادامه پیدا کند.

به گزارش جی پلاس، شاهرخ شهنازی در خصوص اینکه فردا (١٥بهمن) سه ماه از حکم سرپرستی بنی تمیم در فدراسیون کشتی خواهد گذشت و آیا برای ادامه فعالیت او نیاز به صدور حکم سه ماهه مجدد است، اظهار داشت: علی الظاهر و با استناد به اساسنامه، حکم سرپرست فدراسیون کشتی ٦ ماهه است و او تا ١٥ اردیبهشت می‌تواند سرپرست فدراسیون باشد، البته این الزاما به این معنا نیست که انتخابات این فدراسیون تا ١٥ اردیبهشت برگزار نخواهد شد.

وی ادامه داد: اساسنامه فدراسیون‌ها اصلا ربطی به کمیته بین المللی المپیک ندارد و باید به تصویب نهاد داخلی و فدراسیون بین المللی آن رشته برسد، IOC صرفا زمانی به اساسنامه فدراسیون ها ورود می کند که در این زمینه ابهام یا اعتراضی وجود داشته باشد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درخصوص شائبه حمایت کمیته ملی المپیک از کاندیدای احتمالی خاص، تاکید کرد: با توجه به اینکه خانواده کشتی خواستار این است که فردی از اهالی کشتی ریاست فدراسیون را برعهده بگیرد، کمیته ملی المپیک هم به نظر آنها احترام خواهد گذاشت اما ما از قهرمان خاصی حمایت نخواهیم کرد.

 

کدخبر: 1110613
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ