sport

سلطانی فر در جلسه با اعضای هیأت مدیره جدید باشگاه استقلال با تقدیر از اعضای پیشین که به دلیل قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان نتوانستند در خدمت این باشگاه باشند، مؤلفه‌های خصوصی سازی باشگاه، ثبات و آرامش و پرهیز از حاشیه، تأمین منابع مالی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را برای پیشرفت امور باشگاه استقلال مورد توجه و تاکید قرار داد.

به گزارش جی پلاس، مسعود سلطانی‌فر در جلسه با اعضای جدید هیأت مدیره باشگاه استقلال که صبح امروز در محل وزارت ورزش برگزار شد، تلاش‌های افتخاری مدیرعامل سابق باشگاه، زمانی، قراب و ملکی از اعضای هیأت مدیره سابق را ستود و با توجه به مصوبه مجمع امیر حسین فتحی، سید میرشاد ماجدی، نصرت الله منزوی، خلیل زاده، احمد سعادتمند به عنوان اعضای جدید هیأت مدیره باشگاه استقلال معرفی کرد.

سلطانی فر از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به عنوان سرمایه‌های ورزش و فوتبال ایران یاد کرد و با اشاره به این مهم که هرگاه وضعیت این دو باشگاه خوب بوده، فوتبال ملی ایران نیز شرایط خوبی داشته است و به حرکت در مسیر رشد و تعالی بیشتر این دو باشگاه تاکید کرد.

وزیر ورزش و جوانان اعضای هیأت مدیره جدید را به عنوان افراد شناخته شده و کارآمد در عرصه‌های مدیریتی، اجرایی، ورزشی و اقتصادی نام برد و ابراز امیدواری کرد که هیأت مدیره جدید در استمرار فعالیت‌های سازنده گذشته، قدم‌های اساسی‌تر را برای رشد و توسعه باشگاه بردارند و با ساماندهی اوضاع باشگاه، فرآیندی همراه با پیروزی و موفقیت داشته باشند.

سلطانی‌فر فرایند خصوصی سازی باشگاه‌ها را مورد تاکید قرار داد و اظهارکرد: مصرانه در صدد خصوصی سازی و واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی هستیم و این فرآیند را به مصلحت ورزش کشور و فوتبال ایران می‌دانیم و هیأت مدیره جدید هم باید در همین راستا حرکت کند.

وزیر ورزش و جوانان، ثبات و آرامش و پرهیز از حاشیه را هم مورد تاکید قرار داد و تاکید کرد: آنچه مسلم است در هیچ عرصه‌ای، توسعه با جنجال و حاشیه بوجود نمی‌آید بنابراین باید فارغ از جنجال‌ها و حواشی موجود در فوتبال به سمت موفقیت گام برداشت.

سلطانی فر استمرار در ساماندهی امور باشگاه به عنوان یکی دیگر از مؤلفه‌های پیشرفت را به اعضای هیأت مدیره استقلال توصیه کرد و اظهارکرد: یکی از مواردی که در باشگاه‌های بزرگ از جمله استقلال باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد توجه به فوتبال پایه است بطوری که با برنامه ریزی باید زمینه بروز و ظهور استعدادهای فوتبالی در این تیم تا آنجا پیش رود که مشکلی بابت جذب بازیکن نداشته باشند و از طرفی بتوانند با پرداختن به فوتبال پایه زمینه پرورش نخبگان فوتبالی را فراهم آورد.

وزیر ورزش و جوانان همچنین تأمین منابع مالی و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی برای درآمدزایی را مورد تاکید جدی قرار داد و اظهار داشت: باشگاه استقلال از ظرفیت لازم برای درآمدزایی برخوردار است که باید با برنامه ریزی در این زمینه اتفاقات خوبی را رقم بزنند تا جایی که از برند استقلال در راستای بهبود وضعیت مالی باشگاه بهره ببرند.

سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش، شرایط امروز باشگاه‌های بزرگ پرسپولیس و استقلال را خوب توصیف کرد و توضیح داد: اکنون این دو باشگاه با توجه به اقداماتی که از دو سال پیش در زمینه اصلاح ساختار قانونی برای آنها انجام شده و مجمع دو باشگاه به صورت قانونی تشکیل شده و برای حل مشکلات بدهی‌ها و همچنین معضل بدهی و مالیاتی چاره اندیشی شده است، شرایط خوبی دارند و در سال گذشته نیز هر دو تیم ضمن کسب یک جام برای اولین بار در جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا حضور یافتند.

 

کدخبر: 1106254
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ