life

معاون دبیرخانه مناطق آزاد عنوان کرد؛

معاون دبیرخانه مناطق آزاد گفت: ۲۰ میلیون تومان با بهره ۴ درصد در اختیار گردشگران دائمی مناطق آزاد قرار می‌گیرد.

به گزارش جی پلاس، محمدرضا رستمی در اختتامیه کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار و استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تسهیل ورود و افزایش شمار گردشگران به مناطق آزاد مهم‌ترین راهبرد ماست؛ برهمین مبنا وام 20 میلیون تومانی با بهره 4 درصد در اختیار گردشگران دائمی مناطق آزاد قرار می‌گیرد.

وی افزود: در فاز اول 3 میلیون نفر کارت گردشگری مناطق آزاد را میگیرند و الزام این کارت این است که باید تمام هزینه‌های گردشگری در مناطق آزاد صرف شود.

معاون فرهنگی گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تصریح کرد: هم‌چنین با تشکیل شورای گردشگری خارجی در مناطق آزاد؛ در پی جذب حداکثری گردشگران خارجی به‌ویژه از 15 کشور همسایه به مناطق آزاد هستیم تا با تفاهم نامه‌ها و قراردادهایی با این کشورها هم گردشگر و هم‌سرمایه‌گذار گردشگری تبادل کنیم.

رستمی ادامه داد: برنامه‌ریزی ما برای جذب 500 هزار گردشگر خارجی در سه سال آینده در مناطق آزاد است و بر همین مبنا اولین قرارداد تبادل گردشگر و سرمایه‌گذار گردشگری را تا پایان سال جاری با چین عملیاتی می‌کنیم.

وی هم‌چنین برندسازی مناطق آزاد را در گردشگری ماموریت این مناطق عنوان کرد و گفت: مجازی‌سازی گردشگری به مناطق آزاد در دستور کار است و تا پایان سال امکان قدم زن مجازی در همه مناطق آزاد از طریق سرچ گوگل فراهم می‌شود؛هم‌چنین برمبنای برنامه‌ریزی‌ها در راستای برندسازی، ظرفیت‌های مناطق هرسال در چهار رویداد جهانی برای جذب گردشگر و سرمایه‌گذار ارائه می‌شود

معاون فرهنگی گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد هم‌چنین نقبی هم به گردشگری دریایی زد و خاطرنشان کرد:  در حوزه گردشگری دریایی، در پی اتصال دریایی چابهار به عمان، عمان به قشم،قشم به کیش و کیش به اروند هستیم و از سرمایه‌گذاران برای ورود به این حوزه و خرید و اجاره و راه‌اندازی کشتی‌های کروز استقبال می‌کنیم.

کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار و استان سیستان و بلوچستان با حضور بیش‌از 300 سرمایه‌گذار داخلی و خارجی عمدتا بومی سیستان و بلوچستان و برخی مقامات کشوری و استانی دیروز و امروز برگزار شد. این همایش با برگزاری پنل‌های تخصصی سرمایه‌گذاری در حوزه‌های شیلات و کشاورزی،ترانزیت و حمل و نقل، صنعت و معدن،انرژی‌های نو،نفت،گاز و پتروشیمی و گردشگری ادامه یافت.

 

کدخبر: 1101745
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ