sport

گزارش جی پلاس؛

سرمربی جدید تراکتورسازی سابقه هدایت تیم‌هایی چون اندرلخت، شارلوا و الهلال عربستان را در کارنامه خود دارد.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس؛ جرج لیکنز مربی ۶۹ ساله بلژیکی که تاکنون ۷ بار به عنوان مربی سال بلژیک شناخته شده و در ۲ مقطع سرمربی تیم ملی بلژیک بوده به عنوان سرمربی جدید تیم تراکتورسازی انتخاب شد.

سوابق سرمربی جدید تراکتورسازی نشان می دهد او تاکنون هدایت 25 تیم را در مقاطع زمانی مختلف بر عهده گرفته که تراکتورسازی به عنوان تیم شماره 26 وارد کارنامه لینکز می‌شود.

جرج لینکز / تراکتورسازی

وی در بار اول تیم ملی بلژیک را به جام جهانی ۹۸ هدایت کرد و در دومین بار در سال ۲۰۱۰ وقتی که تیم ملی بلژیک در بدترین دوران تاریخ خود به سر می‌برد و در رنکینگ جهانی فیفا رتبه حدود ۶۰ را داشت، عهده‌دار هدایت این تیم شد و با دعوت از بازیکنانی مانند وینسنت کمپانی، ادن هازارد، لوکاکو، کورتوا، نایگولن و فلیپ دیبروین تیمی تشکیل داد که در آن مقطع رنکینگ تیم‌ملی بلژیک را تا رده ۱۸ جهان ارتقا داد تا حالا تیم‌ملی بلژیک با همین بازیکنان در رده سوم جام جهانی ۲۰۱۸ قرار گیرد.

جرج لینکز / تراکتورسازی

از دیگر سوابق جرج لیکنز می توان به سرمربی‌گری تیم ملی تونس و الجزایر (۲ بار) و تیم ملی مجارستان اشاره کرد.

در رده باشگاهی نیز قهرمانی با تیم کلوب بروژ و قهرمانی در جام حذفی و سوپرکاپ ترکیه با ترابزون اسپور، قهرمانی جام حذفی با تیم سیرکل بروژ، سوپرکاپ بلژیک با تیم اندرلخت و حضور در تیم گنک و لوکرن که همگی از باشگاه‌های مطرح فوتبال بلژیک هستند جزء سابقه سرمربی جدید تراکتورسازی است.

جرج لینکز / تراکتورسازی

این مربی همچنین سابقه هدایت الهلال عربستان، شارلوا و اندرلخت بلژیک را در کارنامه خود دارد و با فوتبال آسیا غریبه نیست.

جرج لینکز / تراکتورسازی

کدخبر: 1095732
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ