sport

گزارش جی پلاس

نیم فصل لیگ برتر بسکتبال در شرایطی با قهرمانی پتروشیمی به پایان رسید که دور برگشت بلافاصله و البته با فشردگی بیشتر آغاز می شود.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس؛ نیم فصل اول لیگ برتر بسکتبال به پایان رسید. نیم فصلی که البته این بار نشان تعطیلی و استراحت برای تیم ها نیست و دور برگشت بلافاصله و بدون وقفه آغاز خواهد شد. چراکه بسکتبالیست ها در میانه دور رفت و به دلیل رقابت های ملی، دو – سه هفته ای را استراحت کردند و حالا دیگر در برنامه لیگ جایی برای وقفه نیست.

  • صدرنشین بلامنازع

در پایان نیم فصل اول همان طور که از هفته گذشته مشخص شده بود، پتروشیمی با هشت برد پیاپی صدرنشین شد و در بالای جدول نه تیمی جای گرفت. شاگردان مهران حاتمی که هشت بازی پیاپی انجام دادند، در هفته پایانی دور رفت استراحت داشتند و صدرنشینی شان را از قبل قطعی کرده بودند. پترو به این ترتیب تنها تیم بدون باخت لیگ هم لقب گرفت.

  • مدعی دوم، در انتظار دور برگشت

پس از پتروشیمی تیم شیمیدر تیم دوم جدول رده بندی شد. شیمیدری ها که در بازگشت دوباره شان به لیگ، تدارک و بودجه خوبی را آورده اند و به دنبال قهرمانی هستند، در دور رفت تنها یک بار طعم باخت را چشیدند آن هم در همان هفته های ابتدایی و برابر پتروشیمی صدرنشین بود. آن ها در ادامه لیگ دیگر به تیمی اجازه خودنمایی ندادند و سایر بازی ها را با پیروزی پشت سر گذاشتند. این تیم تهرانی با اتکا به مهدی کامرانی با تجربه، محمد جمشیدی آماده و آرمان زنگنه و یار خارجی جدیدشان به دنبال سبقت گرفتن از پتروشیمی و رسیدن به اولین قهرمانی شان هستند و به نظر می رسید عنوان دیگری راضی شان نکند.

شیمیدر در پایان نیم فصل اول با یک باخت و 15 امتیاز در رده دوم قرار گرفت.

  • بازنده بازی های سخت

نفت آبادان چند سالی است که همواره جزء مدعیان لیگ به حساب می آید و تا مراحل پایانی هم بالا می آید اما همواره در بزنگاه های مهم زورش به تیم های قهرمان نمی رسد. آن ها در لیگ امسال هم در پنج بازی اولشان پیروز شدند و تا هفته ششم یکی از دو تیم بدون باخت لیگ به حساب می آمدند اما همین که دیدارهای دشوارشان آغاز شد، دو باخت پشت سر هم را برابر پتروشیمی و شیمیدر تجربه کردند و کمی از صدر جدول دور شدند.

شاگردان حمادی سامری البته در هفته پایانی جدال حساس برابر شهرداری گرگان را با پیروزی پشت سر گذاشتند تا حداقل از این تیم بالاتر بایستند و شرایط بهتری پیدا کنند.

نفتی ها با شش برد و دو باخت و 14 امتیاز تیم سوم جدول هستند.

  • سه تیم 12 امتیازی

اتفاق جالب در پایان نیم فصل، وضعیت برابر سه تیم خوب جدول است. سه تیم از اصفهان، گرگان و تهران که در پایان هشت بازی دور رفت، چهار برد و چهار باخت در کارنامه دارند و با 12 امتیاز در رده های چهارم تا ششم قرار دارند.

ذوب آهن که پس از چندین سال یک بار دیگر به بسکتبال برگشته، با بودجه ای معمولی و ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه پا به لیگ گذاشته و بیش از هرچیز در تلاش است شخصیت گذشته خود را بازسازی کند.

شهرداری گرگان اما بر خلاف ادوار گذشته که تیمی درجه دو و سه بود، در این فصل سرمایه گذاری خوبی کرده و به دنبال سکوی لیگ برتر است. آن ها با حمایت تماشاگرانشان قدرت بیشتری هم پیدا می کنند و می توانند پس از سال ها نقطه عطفی در تاریخ بسکتبال شهرشان بسازند.

نیروی زمینی اما تیمی بود که پس از وقفه ایجاد شده در لیگ، به یکباره اوج گرفت و یکی یکی رقبا را از پیش رو برداشت. دیدارهای این تیم اگرچه ساده تر هم شد اما آن ها با چهار برد پیاپی، در شرایطی که قبل از آن بردی نداشتند، خودشان را در جدول بالا کشیدند و حالا هم طراز با تیم های مدعی ذوب آهن و شهرداری گرگان هستند.

  • نماینده دزفول در حسرت برد

در قعر جدول اما نماینده دزفول قرار دارد که در حسرت برد است و هشت باخت پشت سر هم را بدست آورده. آن ها اگرچه به لطف سیستم امتیاز دهی بسکتبال، به ازای هر بازی یک امتیاز گرفته اند اما قعر نشین مطلق لیگ هستند. پگاه تهران هم البته شرایط چندان متفاوتی با رعد پدافند دزفول ندارد و با یک برد هشتمین تیم جدول است.

تیم آویژه صنعت مشهد هم با دو برد و شش باخت در رده هفتم قرار دارد

  • آغاز دور برگشت با فشردگی بیشتر

دور برگشت لیگ بسکتبال در شرایطی از روز پنجشنبه آغاز می شود که رقابت ها با فشردگی بیشتری هم روبرو خواهد بود. در نیم فصل دوم روزهای دوشنبه هم به برنامه مسابقات اضافه می شود و تیم ها باید دور روز در هفته به میدان بروند.

در هفته اول دور برگشت، نفت آبادان با ذوب آهن، پگاه با رعد پدافند، نیروی زمینی با شیمیدر و آویژه صنعت با پتروشیمی دیدار می کنند.

جدول رده بندی لیگ برتر بسکتبال در پایان نیم فصل اول:

[n_g

کدخبر: 1094166
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ