sport

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:خوشحالم به خاطر گل‌هایی که زدیم چون یک ضرب و دو ضرب بود و این چیزی است که از بازیکنانم می‌خواهم.

به گزارش جی پلاس؛ وینفرد شفر قبل از آغاز نشست خبری بعد از دیدار با سپیدرود رشت گفت: بایت این نتیجه بسیار خوشحال هستم  ما حدود ۷۰ دقیقه خوب بازی کردیم و در روند بسیار خوبی هستیم تا به سطح بالای خودمان برگردیم. 

وی افزود: استقلال 70 تا 80 در صد آماده شده است و یک تشکر هم باید از بیژن طاهری داشته باشم. او جداگانه با فرشید باقری کار کرده و دیدید که در این بازی و بازی قبل هم گلزنی کرده است. هدف ما این است که بازیکنانمان روز به روز بهتر شوند. از هواداران دو تیم تشکر می‌کنم چون با ما بسیار مهربان بودند.

* خوشحالم چون گل‌هایی که زدیم یک ضرب و دو ضرب بود

شفر تاکید کرد: جا دارد از هواداران استقلال هم تشکر کنم چون آنها بهترین هواداران آسیا و یار دوازدهم ما هستند.خوشحالم به خاطر گل‌هایی که زدیم چون یک ضرب و دو ضرب بود و این چیزی است که از بازیکنانم می‌خواهم.

* از داور بازی ممنون هستم

سرمربی استقلال تاکید کرد: ما باید ریکاوری خوبی داشته باشیم چون چند روز دیگر یک بازی بسیار مهم داریم و باید برای آن بازی آماده شویم. از داور بازی هم ممنون هستم که قضاوت خوبی داشت. از علی کریمی هم ممنون هستم چون تیمش رفته رفته بهتر می‌شود.

به گزارش جی پلاس؛ بعد از اتفاقاتی که بین باشگاه استقلال و صدا و سیما مبنی بر عدم درج نام ایران مقابل نام استقلال در اخبار این رسانه ملی رخ داد، زرندی، مدیر رسانه‌ای استقلال به حضور دوربین‌ها و میکروفن‌های صداوسیما در نشست خبری بعد از دیدار مقابل سپید رود رشت اعتراض کرد و اجازه شروع کنفرانس بعد از بازی را نداد.

زرندی گفت اگر لوگوها و میکروفن‌ها برداشته می‌شود اجازه شروع کنفرانس را خواهد داد.

وینفرد شفر بعد از گفت‌و‌گو در بیرون از سالن کنفرانس و در نشست خبری و در حالی که فضای نشست خبری به تنش کشیده شده بود  نیز اظهار داشت: من بسیار خوشحال هستم، من سرمربی استقلال ایران هستم. اینجا فقط یک تیم نیست و اینجا یک باشگاه است. خوشحالم بابت میلیون‌ها هواداری که استقلال ایران را دوست دارند. خوشحالم از اینکه شال را با آرم استقلال روی شانه‌هایم دارم.

وینفرد شفر در اعتراض به درخواست مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال مبنی بر اینکه لوگوهای صدا و سیما باید از مقابل وی برداشته شود با گفتن جملات بالا نشست خبری را ترک کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که وی با دست خود روی میزی که حضور داشت کوبید و سالن کنفرانس رشت را ترک کرد.

وینفرد شفر در مصاحبه با خبرنگاران در میکسدزون، گفت: برای استقلال ایران خوشحالم که یک پیروزی خوب به دست آوردیم. بازی مهمی را بردیم.

* راحت نبود بازی خوبی انجام دهیم

وی افزود: ما بازی خوبی انجام دادیم و این مسئله راحت نبود. حریف‌مان بسیار جنگنده بود. مسئله مهم برای ما به ثمر رساندن گل سوم بود که خیلی سریع گل زدیم، فوتبال یک ضرب دو ضرب انجام دادیم و از این بابت خوشحال هستم. چند روز دیگر یک بازی سخت در پیش داریم به همین خاطر چند بازیکن را عوض کردیم.

* از طاهری تشکر می‌کنم چون هر روز با باقری تمرین شوت زدن می‌کند

شفر ادامه داد: می‌خواهم از بیژن طاهری تشکر کنم او هر روز با فرشید باقری تمرینات ویژه برای شوت زدن دارد. طاهری خودش یک بازیکن بسیار خوب در فوتبال بوده است. فرشید باقری در دو بازی سه گل زده است. ما می‌خواهیم بازیکنان‌مان هر روز بهتر و بهتر شوند. در مسیر بسیار خوبی هستیم تا به تیم خوبی که مثل فصل گذشته بودیم باز گردیم. شاید الان بین 75 تا 80 درصد آماده باشیم و با آن چیزی که می‌خواهیم فاصله کمی داریم. هر روز کارهای تکنیکی و تاکتیکی را انجام می‌دهیم و می‌خواهیم تیم خوبی بسازیم. از مردمی که اینجا بودند و توانستند خوشحال شوند تشکر می‌کنم. واقعا از مردم تشکر می‌کنم چرا که به خوبی از ما حمایت کردند. نکته‌ای که بود ما از دیروز تا به امروز فقط باران دیدیم و امیدوارم دفعه بعد آفتاب این شهر را هم ببینم. مردم رشت بسیار مهربان بودند و باید باز هم تکرار کنم ما بهترین هواداران را در آسیا داریم.

* من فارسی متوجه نمی‌شوم که به کسی چیزی گفته باشم

سرمربی استقلال در ادامه در رابطه با اینکه به نظر می‌رسید در لحظه‌ای بین او و نیمکت نشینان سپیدرود و علی کریمی جدل لفظی به وجود آمد، گفت: نمی‌دانم من با داور صحبت کردم و داور هم بسیار خوب کار کرد.  از نیمکت تیم حریف فقط علی کریمی را می‌شناختم. او زمانی بازیکن من بود و مربی بسیار خوبی است که امیدوارم تیمش را به روزهای خوب بازگرداند. من فارسی متوجه نمی‌شوم به کسی چیزی گفته باشم.

* چیزهایی که در مورد گرو گفته می شود درست نیست

وی در مورد اینکه در چند بازی گذشته وضعیت هافبک دفاعی استقلال خوب بوده و او به فرشید باقری در ابتدای فصل لقب فرمانده جدید را داده و حالا با بازگشت داریوش شجاعیان کار او در میانه میدان سخت نخواهد شد، گفت: از بازگشت شجاعیان خوشحال می‌شوم او از لحاظ روحی هم بازیکن خوبی برای تیم ما خواهد بود. باید دید چه خواهد شد. گرو مصدوم شده و  امروز با ما به رشت نیامد. شاید اگر اینجا بود می‌توانست نیمه دوم برای ما بازی کند. گروه بازی به بازی بهتر می‌شود. چیزهایی که شاید گاهی در مورد او گفته می‌شود و در موردش در فضای مجازی مطرح می‌شود درست نیست.  این استقلال ایران و جزو بهترین تیم‌های آسیاست. ما یک باشگاه عادی نیستیم و تیم بزرگی داریم. همه باید به همین سطح بالای تیم توجه داشته باشند و فوتبال متناسب با این کیفیت را ارائه دهند.

* بار زیادی از دوش باقری برداشته شد

سرمربی استقلال در ادامه تاکید کرد:‌بسیار خوشحالم که فرشید باقری فرصت‌های گلزنی بسیاری به دست آورد و انگار بار زیادی از دوش او برداشته شد. برای اینکه به این بازیکن در بازی‌های بعدی نیاز داریم و نمی‌خواستم تعداد کارت‌هایش بالا برود تصمیم به تعویض او گرفتم. آذری هم به جای تبریزی وارد زمین شد و توانست گلزنی کند. بازیکنان جوان هم باید آموزش ببینند و در امر گلزنی و انجام بازی خوب مؤثر باشند.

* برای انصاری خوشحالم، بازیکنان باید خودشان را در تمرین نشان دهند

وی در رابطه با گلزنی جابر انصاری و عملکردی که در این بازی داشت، عنوان کرد: بله از عملکرد جابر انصاری راضی بودم. او هر موقع به اینجا می‌آید گلزنی می‌کند. ما می‌خواستیم با سه مهاجم بازی کنیم. در مورد انصاری بسیار خوشحالم، بازیکنان باید بدانند کارشان تمام نشده و شاید اگر یک بازی روی نیمکت باشند بازی بعدی به میدان بروند. بازیکنان باید خودشان را در تمرین نشان دهند.

*شایعه در ایران؟ شایعه مثل باران در شهر رشت است

خبرنگاری از شفر در مورد اینکه چند بازیکن جوان از تیم کنار گذاشته شدند و آیا آنها باز می‌گردند یا نه را پرسید که  مدیررسانه‌ای استقلال اعلام کرد فقط در مورد این بازی صحبت کنید.

وی در مورد اینکه او می‌گوید کیفیت گرو بالا رفته اما شایعه شده او قرار است از تیم جدا شود؟تصریح کرد: شایعه در ایران؟! هیچ وقت در ایران شایعه‌ای نشنیدم. ( باخنده) شایعه در ایران مثل باران در شهر رشت است. هر کسی در استقلال بازی می‌کند بازیکن تیم ما است و نیاز به احترام دارد. به موقع در این مورد صحبت می‌کنم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1069455
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ