sport

اشک‌های بازیکنان پرسپولیس پس از دست دادن قهرمانی

در فاصله چند ساعت مانده به آغاز دیدار پرسپولیس مقابل کاشیما آنتلرز شور و شوق زیادی در ورزشگاه آزادی و اطراف آن دیده می‌شود.

به گزارش جی پلاس، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:30 امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند.

* برانکو ایوانکوویچ با هر توپی که بازیکنانش از دست می‌دادند یا فرصتی که نمی‌توانستند به صورت کامل روی دروازه کاشیما خلق کنند، کنار نیمکت حسرت می‌خورد.

* ابتدای نیمه دوم داور عمانی مسابقه به دلیل تلف کردن وقت، به دروازه‌بان کاشیما تذکر جدی داد.

* مصدومیت محمد انصاری نگرانی هواداران را به دنبال داشت که پس از اینکه او به نیمکت علامت تعویض را داد، آه بلندی در ورزشگاه بلند شد.

* تماشاگران در نیمه دوم با هر تصمیم داور که علیه پرسپولیس بود، صدای اعتراض‌شان بلند می‌شد.

* تماشاگران کاشیما آنتلرز ژاپن با وجود اینکه صدای تشویق‌شان به گوش نمی‌رسید، لحظه‌ای از تشویق منظم تیم‌شان دست نمی‌کشیدند.

* در دقیقه 73 که شایان مصلح در محوطه جریمه کاشیما تعادلش را از دست داد، هواداران پرسپولیس منتظر سوت داور به نشانه پنالتی بودند که با تصمیم داور مبنی بر ادامه بازی اعتراض شدیدی کردند. در این لحظه یکی از هواداران در طبقه دوم شیپور خود را به نشانه اعتراض به طبقه اول پرتاب کرد.

* در دقیقه 76، بازیکنان کاشیما به دلیل مصدومیت یکی از بازیکنان‌شان توپ را به بیرون زدند و شایان مصلح مانع از این کار نشد، در ادامه علی علیپور به شدت به مصلح اعتراض کرد که به دلیل وقت تلف کردن تیم حریف نباید این اجازه را به آنها می‌داد.

* تماشاگران حاضر در ورزشگاه از سوی گوینده ورزشگاه 100 هزار نفر اعلام شد.

* شجاع خلیل‌زاده با مربی تیم کاشیما وارد درگیری لفظی شد که بازیکنان این تیم معتقد بودند داور باید به مدافع پرسپولیس کارت زرد نشان دهد.

* پس از اینکه بازی با تساوی بدون گل و قهرمانی تیم ژاپنی خاتمه یافت، هواداران پرسپولیس به تشویق تیم‌شان و بازیکنان پرداختند.

* زلاتکو برادر برانکو ایوانکوویچ پس از سوت پایان بازی، به سمت داور عمانی رفت و به او به خاطر قضاوتش اعتراض کرد. همچنین سیدجلال حسینی نیز به داور عمانی اعتراض کرد. این اتفاق هم از سوی برانکو هم انجام شد.

* در حالی که بازیکنان با چهره ناراحت و اشک آلود روی زمین افتاده بودند، سید جلال حسینی آنها را به سمت تماشاگران برد. در سوی دیگر، تماشاگران ژاپنی به شادی و جشن قهرمانی پرداختند.

* علیرضا بیرانوند که به نشانه ناراحتی سرش را به تیر دروازه تکیه داده بود، هواداران شروع به تشویق او کردند.

* دو بازیکن برزیلی کاشیما با پرچم برزیل شادی خود را با تماشاگران کاشیما تقسیم کردند.

* علیرضا بیرانوند کنار زمان در حال انجام مصاحبه با شبکه تلویزیونی بود که هواداران او را به شدت تشویق کردند و دروازه‌بان پرسپولیس نیز برای احترام به هواداران تعظیم کرد.

* برانکو همراه بازیکنان به سمت همه تماشاگران رفته و از آنها تشکر می‌کرد.

* به جز بخش‌هایی از طبقه دوم ورزشگاه، هیچکدام از هواداران ورزشگاه را ترک نکرده و در حال تشویق برانکو ایوانکوویچ و شاگردانش بودند.

* بازیکنان کاشیما در وسط زمین سرمربی خود را با آب بطری خیس کردند که جشنی مرسوم پس از قهرمانی تیم‌های فوتبال در دنیاست.

* بازیکنان کاشیما زمانی که به سمت تماشاگران خودی رفتند که یکی از بازیکنان این تیم به سمت هواداران پرسپولیس مشت گره کرد. در این لحظه، پرسپولیسی‌ها با نشان دادن پرچم ایران به تشویق ایران ایران پرداختند.

دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادی آغاز شد.

* پس از اجرای کنسرت تماشاگران با درخواست محسن ابراهیم زاده به تشویق ایسلندی پرداختند.

 * علی پروین جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را وارد زمین کرد. پیش از این اقدام گوینده ورزشگاه این خبر را به تماشاگران اعلام کرد جام قهرمانی را با افتخار اسطوره فوتبال ایران علی پروین وارد زمین خواهد کرد.

علی پروین

* تماشاگران به شدت علی پروین را تشویق کردند و سپس شیپورهای ممتد تماشاگران به صدا درآمد که صدای کر کننده‌ای در ورزشگاه ایجاد کرده بود. پیش از شروع بازی نیز طرح موزائیکی WE CAN به نمایش درآمد.

* کانون هواداران پرسپولیس اعلام کرده بود پیش از شروع بازی تماشاگران ورزشگاه را ساکت نگه دارند تا با شروع بازی کاشیمایی‌ها وحشت زده شوند که با ورود بازیکنان دو تیم به زمین برای شروع بازی این اتفاق افتاد.

* صدای تشویق تماشاگران و شیپورهای ممتد آنها به گونه‌ای بود که دیگر صدای بلندگوهای قدرتمند ورزشگاه هنگام پخش موزیک رسمی بازی‌ها شنیده نمی‌شد.

* پس از برگزاری مراسم آغازین بازی طرح موزائیک پرچم نام بزرگ پرسپولیس در روبه‌روی جایگاه به نمایش درآمد.

* اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در ورزشگاه حضور یافت. وی در خصوص نتیجه بازی گفت: امیدوارم پرسپولیس قهرمان شود.

 * هواداران پرسپولیس با هیجان خاص و متفاوت با دفعات قبل به تشویق تک تک نفرات تیم محبوبشان پرداختند.

* مسئول کانون هواداران پرسپولیس از بلندگوی ورزشگاه از هواداران خواست به خواسته برانکو تا آغاز مسابقه از بوق‌های خود استفاده نکنند تا مبادا ژاپنی‌ها با جو ورزشگاه آشنایی پیدا کنند از این رو با آغاز بازی جو را به شکلی بوجود بیاورند که تیم میهمان غافلگیر شود‌.

* ماکت بزرگ مخصوص فینال لیگ قهرمانان  ساعت 17:15 روی چمن ورزشگاه پهن شد و در این لحظه  هواداران پرسپولیس از فرصت استفاده کرده و طرح موزاییکی خود we can را روی سکوها به نمایش در آوردند.

* از طرف AFC هدیه‌ای به عنوان یادبود فینال لیگ قهرمانان به خبرنگاران حاضر در جایگاه اصحاب رسانه داده شد.

* هنگام ورود اینفانتینو و شیخ سلمان به کنار زمین هواداران به آنها خوشامد گفتند.

* اینفانتینو و شیخ سلمان به سمت جایگاه بانوان رفته و به آنها خوش‌آمد گفتند.  مهدی تاج و محمدرضا ساکت آنها را همراهی می‌کردند.

* اوسیانو کروز، مارکار آقاجانیان و مک درموت دستیاران کی‌روش در ورزشگاه حضور دارند.

* در حاشیه دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا و حضور رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال، در پاویون ورزشگاه آزادی جلسه‌ای بین مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و اینفانتینو برگزار شد.

* هواداران پرسپولیس در فاصله 3 ساعت مانده به شروع بازی از طرح موزاییکی خود رونمایی کردند.

طرح موزاییکی

* درحال حاضر از بلندگوهای ورزشگاه موزیک مخصوص لیگ قهرمانان آسیا پخش می‌شود.

* شاهین ایزدیار، قهرمان پارالمپیکی ایران و برنده شش مدال طلا و یک نقره در بازیهای پاراآسیایی 2018 در رشته شنا برای حمایت از تیم محبوبش یعنی پرسپولیس وارد ورزشگاه آزادی شد.

* علی پروین و محمود خوردبین، پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس در میان تشویق هواداران وارد ورزشگاه شدند.

علی پروین

* حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ظهر امروز راهی امامزاده صالح تهران شد تا به نذر و نیاز بپردازد.

* در حالی که تقریباً طبقه اول ورزشگاه پر شده است، جمعیت زیادی هم در اطراف استادیوم در حال ورود به داخل ورزشگاه هستند. 

* چند تن از افرادی که در بیرون از ورزشگاه اقدام به فروش بلیت در بازارسیاه را داشتند، توسط مأموران انتظامی دستگیر شدند. این در حالی است که بلیت جایگاه ویژه به قیمت 250 هزار تومان ، پشت دروازه 100 هزار تومان و  روبه روی جایگاه 150هزار تومان دراین بازار به فروش رسید.

* ظرفیت پارکینگ‌های درب غربی ورزشگاه آزادی تکمیل شده است و خیلی از هواداران با خودروهای خود در بیرون از استادیوم سرگردان هستند.

* ترافیک همچنان در ورودی ورزشگاه آزادی ادامه دارد و هواداران ساعت‌ها پشت ترافیک ماندند.

* حضور پلیس‌های اسب‌سوار در ورزشگاه باعث شده است هواداران نسبت به این موضوع واکنش مثبتی نشان دهند و با آنها عکس سلفی بگیرند.

1

2

3

* در حالی که پیش از این هم گفته شده بود که هواداران بدون بلیت نمی‌توانند به ورزشگاه بروند، امروز از سوی مأموران انتظامی تأکید شد هوادارانی که بلیت ندارند ورزشگاه را ترک کنند، چراکه اجازه ورود به ورزشگاه را نخواهند داشت.

* خیلی از هواداران تیم پرسپولیس که از شهرستان‌های مختلف برای تماشای این بازی به تهران آمده بودند بدون بلیت هستند و این در حالی است که در ورزشگاه آزادی هیچ بلیتی به فروش نمی‌رسد.

* اسکوربوردی بیرون از ورزشگاه نصب شده است تا هوادارانی که نمی‌توانند وارد ورزشگاه شوند بازی را در این قسمت تماشا کنند.

* انتقال جایگاه خبرنگاران به قسمت CIP ورزشگاه باعث ناراحتی آنها شده است، چرا که امکانات لازم برای پوشش خبری در این جایگاه وجود ندارد.

* جرثقیل‌های متعلق به راهنمایی و رانندگی استان تهران در اطراف استادیوم آزادی حضور دارند و چنانچه هواداران خودروهای خود را کنار استادیوم پارک کنند به پارکینگ منتقل می‌کنند.

* پیراهن تیم پرسپولیس در اقدامی از سوی اسپانسر این باشگاه به مبلغ 500 هزار تومان به فروش می‌رسد که هواداران نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و قیمت آن را خیلی بالا دانستند.

* برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس وعده داده بود در صورت قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، سبیل خواهد گذاشت که هواداران به خاطر همین موضوع با زدن سبیل‌های مصنوعی وارد ورزشگاه شدند!

هواداران پرسپولیس

66

200

* به خاطر استقبال خوب و زیاد هواداران پرسپولیس درهای ورزشگاه آزادی از ساعت 9 صبح باز شد، در حالی  که پیش از این گفته شده بود هواداران از ساعت 12 می‌توانند وارد ورزشگاه شوند.

* درحالی که بلیت‌های این دیدار از قبل به صورت الکترونیکی به فروش رسیده است از سوی مأموران انتظامی حاضر در ورزشگاه آزادی به هواداران اعلام شد اگر بلیت از قبل تهیه نکرده‌اند، ورزشگاه آزادی را ترک کنند.

* به خاطر الزامات و دستورالعمل AFC و ایرادات آنها در مورد وضعیت ورزشگاه آزادی و تغییرات ایجاد شده در قسمت گیت‌های ورودی تماشاگران هواداران با مکانیزم منظمی وارد استادیوم می‌شوند و در این بین بازرسی زیادی هم از هواداران به عمل می‌آید.

* قسمتی از جایگاه ضلع شمالی ورزشگاه را برای بانوان تماشاگر اختصاص داد‌ه‌اند.

* عوامل برگزاری این دیدار اعلام کردند هواداران فقط می‌توانند با کارت ملی وارد ورزشگاه شوند.

* خارج از ورزشگاه بلیت‌هایی که روی آن مهر غیرقابل فروش خورده است در بازار سیاه فروخته می‌شود.

*درهای ورزشگاه آزادی از حدود ساعت 10 باز شده و تماشاگران از طریق گیت‌های استادیوم آزادی، در حال ورود به زمین شماره یک هستند.

* در حالی که حدود 9 ساعت به شروع این دیدار مانده، تعداد زیادی از هواداران پرسپولیس از ساعات اولیه صبح مقابل درهای ورودی استادیوم آزادی حضور دارند و منتظر باز شدن درهای ورودی هستند.

* با وجود اعلام قبلی مسئولان مبنی بر عدم بلیت‌فروشی کاغذی در ورزشگاه، تعدادی از هواداران باز هم بدون بلیت به استادیوم آمده‌اند.

*  قرار است درهای ورودی ورزشگاه آزادی ساعت 12 به‌روی هواداران باز شود و تماشاگران فقط می‌توانند با کارت ملی خود وارد ورزشگاه شوند.

4

56

 

کدخبر: 1052915
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ