sport

کارلوس کی‌روش گفت:۸ سال پیش گفتم موضوع مهم بهبود زمین چمن کمپ است.

به گزارش جی پلاس، کارلوس کی‌روش در حاشیه تمرین امروز تیم ملی که در زمین شماره 2 کمپ تیم‌های ملی و پس از گذشت سه سال از آماده سازی این زمین برگزار شد، گفت: اولین روز را اینجا به یاد دارم که با کفاشیان تقریبا 8 سال پیش حضور یافتیم. آنجا گفتم که اولین مطلب مهم بهبود زمین تمرین اینجاست. امروز پس از گذشت تقریبا 8 سال زمین جدید را در آکادمی فوتبال آزمایش می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال افزود: مطمئن هستم و امیدوارم که خیلی از افراد مخصوصا مربیان تیم‌های ملی بتوانند لبخند بزنند، چرا که می‌توانند از این صحنه برای رویدادهای بین المللی استفاده کنند. پایبند بودن به این زمین و ایجاد ساختمان پِک باعث شد تا یکسری دشمن پیدا کنم، اما امروز بار دیگر همانطور که شاهد هستید می‌توانیم یک زمین برای تیم‌های ملی فوتبال داشته باشیم. ما صحبت‌های‌مان را در رسانه‌ها انجام نمی‌دهیم و این زمین میراثی است که از طرف من برای فوتبال ایران باقی می‌ماند. تحت ریاست مهدی تاج، شما آقایان یک زمین دارید. شاید برای برخی‌ها هضم این مسئله دشوار باشد، اما مهم‌ترین مطلب این است که تیم‌های ملی امروز یک قدم رو به جلو برمی‌دارند.

کی‌روش خاطرنشان کرد: از تک تک کسانی که باعث شدند این مطلب به واقعیت تبدیل شود، تشکر می‌کنم. از 8 سال پیش گفتم که ما نیاز به زمین درجه یک داریم و امروز این اتفاق افتاد. امیدوارم خدای متعال نگهدار این زمین و مردم باشد.

وی در واکنش به اینکه از او به خاطر اینکه از زمین‌های بی‌کیفیت انتقاد می‌کرد، گلایه کرده بودند، اما امروز شاهد زمین باکیفیتی هستیم، گفت: زمین جدید، یک قدم رو به جلو خواهد بود، اما تنها موضوع برای پیشرفت فوتبال ایران نیست. فکر می‌کنم همه مربیان با من موافق باشند که ما تنها نیاز به یک زمین نداریم و زمین‌های زیادی می‌خواهیم.

کی‌روش تصریح کرد: پیش از آغاز جام جهانی 2018 روسیه، حسن روحانی رئیس جمهور محترم ایران صحبت‌های الهام بخشی انجام داد و با بیان «یک کشور، یک ضربان» باعث ایجاد انگیزه و الهام برای بازیکنان شد تا برای غرور کشور ایران بجنگند.

سرمربی تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: همانطور که مطلع هستید، مقام معظم رهبری در سخنان‌شان از تیم ملی قدردانی کردند که این صحبت‌ها برای من و بازیکنان باعث افتخار و قوت قلب بود. مطمئنا فرمایش‌های ایشان برای ما الهام بخش خواهد بود و از صمیم قلب از طرف خودم و تک تک بازیکنان از ایشان تشکر می‌کنم. فرصت نداشتیم نزد ایشان رفته و تشکر کنیم، اما می‌خواستم مراتب تشکرم را به ایشان ابلاغ کنم.

کی‌روش افزود: مطمئنا فرمایشات مقام معظم رهبری الهام‌بخش خواهد بود و تلاش می‌کنیم در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به قهرمانی دست پیدا کنیم. با فرمایشات ایشان و همچنین صحبت‌های رئیس جمهور باعث خواهد شد تلاش کنیم به موفقیت برسیم و قدم‌های رو به جلو برای موفقیت برداریم اما اعتقاد من این است که با این فرمایشات و کلام‌های الهام‌بخش اولویت باید برای حمایت از تیم ملی باشد. باید از آماده‌سازی ما حمایت شود چرا که فقط 3 ماه تا آغاز جام ملت‌ها زمان داریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: در ماه‌های سپتامبر و اکتبر 2 بازی در تاریخ فیفا را از دست دادیم و تلاش می‌کنیم برای روز فیفا در آبان ماه یک بازی دوستانه با ترینیداد و توباگو داشته باشیم. یک بازی هم با ونزوئلا در تهران برگزار خواهیم کرد. بسیار تلاش خواهیم کرد تا قبل از جام ملت‌ها 3 بازی در تهران انجام دهیم.

کی‌روش در واکنش به سوال خبرنگار تسنیم، در مورد اینکه آیا او از حریفان دوستانه‌ای که برای تیم ملی در نظر گرفته شده رضایت دارد یا خیر گفت: شما به عنوان عضوی از رسانه‌ها باید به مردم توضیح دهید که چرا این اتفاق رخ می‌دهد. وقتی شما به مغازه‌ای می‌روید و با بودجه‌ای که در اختیار دارید نمی‌توانید فراری بخرید باید پیکان بخرید. شاید هم مجبور شوید دوچرخه بگیرد مثل ما که قبل از جام جهانی 2014 برزیل واقعا با دوچرخه خود را آماده مسابقات کردیم. این افرادی که نام می‌برید قبل از جام جهانی 2018 روسیه کجا بودند؟

وی اضافه کرد: قبل از جام جهانی یک حریف به نام لیتوانی داشتیم و 3 بازی دوستانه را از دست دادیم. چند روز پیش ایمیلی داشتیم از برزیل، وقتی این ایمیل رسید همه جشن گرفتیم. در پاسخ ایمیل برزیل پرسیدیم شرایطتان برای بازی دوستانه با ما چیست اما تا الان جوابی نداده‌اند. اگر عراق با آرژانتین بازی می‌کند این وظیفه شماست که به عنوان یک شخص از اصحاب رسانه به مردم توضیح دهید که چرا این اتفاق رخ می‌دهد. ما هم تلاش می‌کنیم با منابع محدودی که در اختیار داریم به دنبال حریف تدارکاتی باشیم.

کی‌روش گفت: از من می‌پرسید آیا خوشحالید مقابل 3 تیم از آمریکای جنوبی بازی می‌کنید؟ بله خوشحالم چون از اروپا هیچ تیمی نمی‌تواند با ما بازی کند. در آفریقا همه درگیر جام ملت‌های این قاره هستند در آسیا هم تیمی نمی‌خواهد با ما بازی کند چون تقویمش را بسته است. در آمریکای جنوبی از برزیل گرفته تا آرژانتین مبلغ 1.5 میلیون دلار از ما می‌خواهند تا با آنها بازی کنیم. از جاهای دیگر و با دوستان خود تلاش کردیم تا با تیم‌های بولیوی و ونزوئلا بازی کنیم.  این وظیفه شما رسانه‌هاست که به مردم این توضیحات را ارائه دهید و واقعا شرایطی که ما داریم چیست؟ باید جلوی بازی تظاهرگونه را بگیریم. وقتی شخصی می‌گوید شما (کی‌روش) با توجه به ارتباطی که با پرتغال دارید چرا بازی دوستانه با این تیم را هماهنگ نمی‌کنید باید یک شخص پیدا شود تا یک میلیون دلار پرداخت کند تا این بازی برگزار شود و آن فرد بگوید چه منبعی وجود دارد که این پول پرداخت شود؟

 

کدخبر: 1032799
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ