sport

سومین دوره بازیهای المپیک جوانان-2018 بوینس آیرس؛

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان عصر روز گذشته با "پره میرو" و "جروم" مسئولان روابط کمیته‌های ملی المپیک و ارتباطات سازمانی کمیته بین المللی المپیک IOC دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش جی پلاس، پره میرو و جروم دو فرد مهم و‌اجرایی کمیته بین المللی المپیک IOC هستند که در اصل تمام روابط کاری کمیته های ملی المپیک دنیا با این نهاد بین المللی از سوی ایشان صورت می گیرد. 

در ابتدای این دیدار که سومین دیدار رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با آنان طی امسال بود صالحی امیری از همکاری خوب و تعامل ایجاد شده بین طرفین تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این رابطه با فعالیت هر چه بیشتر کمیته ملی المپیک ایران و ارائه گزارش از فعالیتها به IOC بیشتر گردد.

محوریت این نشست بررسی موضوع منع بکارگیری بازنشسته ها بود که مدیران ارشد کمیته بین المللی المپیک خواستار توضیح و تشریح این مصوبه از سوی دکتر صالحی امیری شدند.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان نیز با توضیحات کامل خود و تشریح سیستم قانونگذاری در ایران، این مصوبه را از سوی مجلس و‌ پارلمان ایران و حکمی غیردولتی عنوان کرد.

صالحی امیری در این خصوص اظهار داشت: این موضوع در اصل قانونی است از سوی پارلمان( مجلس شورای اسلامی ایران) و‌ نه فقط برای ورزش، بلکه برای تمام بخش های دولتی و غیر دولتی صادر و همگان الزام دارند از این قانون پارلمانی تبعیت کنند.

وی ادامه داد: شک نکنید که روند پیگیری این مصوبه در ورزش کاملا هماهنگ با منشور المپیک و‌ اساسنامه فدراسیونها، توسط اعضای مجامع عمومی فدراسیونها بعنوان بالاترین نهاد تصمیم گیری هر رشته ورزشی در شرایطی کاملا دموکراتیک پیگیری خواهد شد.

مدیران کمیته بین المللی المپیک ضمن تقدیر و تشکر از دکتر صالحی امیری بابت ارائه این گزارش خواستار نظارت هر چه دقیق تر کمیته ملی المپیک بر روند اجرای این قانون و انتخاب افراد جدید در فدراسیونها مطابق با اساسنامه مورد تایید IOC شدند و اعلام‌ داشتند در صورتی که مجامع عمومی فدراسیونها در انتخاب فرد جدید محوریت کار را برعهده داشته باشند و روال قانونی انتخابات طی گردد IOC مشکلی با این مصوبه و قانون ندارد.

در پایان این نشست و با رایزنی دکتر صالحی امیری مقرر شد تا چند طرح توسعه ای و پژوهشی از سوی کمیته ملی المپیک ایران آماده و‌ به IOC ارسال گردد تا با بررسی و‌ موافقت ایشان، تامین هزینه های طرح ها از سوی کمیته بین المللی المپیک مصوب و‌ پرداخت شود.

 

کدخبر: 1032304
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ