sport

سرپرست کاروان ورزش ایران در بازی‌های المپیک جوانان در واکنش به حواشی جودو، گفت: مسئولان حاضر در سالن مسابقات به ما نامه‌ای نشان دادند که در آن نامه رئیس فدراسیون جودو ایران در مورد حضور بانوان با پوشش اسلامی از آنها استعلام کرده و آنها اعلام کرده‌اند که حضور بانوان ایرانی ممنوع است.

به گزارش جی پلاس، المپیک جوانان آرژانتین در حالی به میزبانی شهر "بوینس آیرس" در حال پیگیری است که تیم ملی جوانان جودوی ایران با دو نماینده در بخش پسران و دختران در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده که هر دو نماینده ایران از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند، اما اتفاق عجیبی که برای "مارال مردانی" نماینده دختران در این رقابت‌ها رخ داده حاشیه‌های عجیبی را به پا کرده است. زمانی که "مارال مردانی" برای مبارزه وارد تاتامی می‌شود مسئولان برگزاری مسابقات به دلیل پوشش وی اجازه مبارزه کردن را به او نمی‌دهند.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به شدت به این موضوع اعتراض می‌کند و مسئول برگزاری مسابقات او را به گوشه‌ای از سالن راهنمایی می‌کند و در اتاق تمام ماجرا را به او توضیح می‌دهد. وی مدعی می‌شود که چند ماه گذشته نامه‌ای از سوی اتحادیه جودوی آسیا به فدراسیون جودوی ایران و به شخص رئیس فدراسیون ارسال شده و این موضوع به درخشان گفته شده که نماینده ایران با پوشش اسلامی نمی‌تواند در این مسابقات حضور پیدا کند اما محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو هرگونه نامه نگاری را تکذیب کرد و مدعی شد که رئیس اتحادیه جودو آسیا اصلا چنین نامه‌ای را به فدراسیون جودو ایران ارسال نکرده‌ است.

اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزش ایران در واکنش به اجازه ندادن مسئولان برگزاری مسابقات به مارال مردانی برای مبارزه مقابل حریف خود، اظهار داشت: متاسفانه این اتفاق روز گذشته رخ داد و همه ما ناراحت شدیم. بالاخره وقتی ورزشکار مبارزه کند و ببازد و مدال نگیرد، اتفاق خاصی نیست اما اینکه او با توجه به تمریناتی که انجام داده و مد‌ت‌ها در اردو بوده نتواند مسابقه دهد ناراحت‌کننده است و مخصوصا اینکه او یک ورزشکار خانم هم که باشد برای همه ما ناراحت‌کننده است. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک این موضوع را شخصا پیگیری کرد و قره‌خانلو نیز حضور داشت. ما این موضوع را پیگیری کردیم و به مسئولان برگزاری مسابقات اعتراض کردیم که چرا این موضوع را به ما اعلام نکردید به هر حال ورزشکار ما توانسته ID کارت بگیرد و در مسابقات حضور پیدا کند آنها به ما گفتند که مشکل حجاب در سطح آسیا حل شده است اما در مسابقات کسب سهمیه المپیک (گرندپری،‌ گرند اسلوم و بازی‌های المپیک و جهانی) در واقع موضوع حجاب ممنوع است. 

رحیمی در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: ما به آنها گفتیم که چرا این موضوع را به ما اطلاع ندادید و آنها به ما نامه‌ای را نشان دادند که در آن نامه رئیس فدراسیون ایران آمده بود و از آنها استعلام کرده بود؛ نه مشخصا در مورد این بازی‌ها بلکه در مورد مسابقات گرندپری ترکیه از آنها سوال کرده که آیا ما می‌توانیم در مسابقات گرندپری شرکت کنیم یا خیر؟ آنها نیز اعلام کرده‌‌اند که حضور بانوان شما در این مسابقات ممنوع است و نمی‌توانید شرکت کنید. در ادامه نامه آنها اظهار امیدواری کرده‌ا‌ند که در آینده موضوع حجاب را حل کنند. به هر حال موضوع به این صورت شد که ورزشکار ما حذف شد و حریف او برنده اعلام شد حالا امیدواریم که برای آ‌ینده پیگیری کنیم تا مثل دیگر فدراسیون‌ها بتوانیم با حجاب نیز در مسابقات حضور پیدا کنیم. 

کدخبر: 1031613 منبع: فارس
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ