life

دبیر کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: مسیر انتخاب شده برای ایجاد خطوط دوچرخه مناسب است اما نباید با ایستگاه های اتوبوس و تاکسی تقاطع داشته باشد.

به گزارش جی پلاس، اقبال شاکری در خصوص خطوط ویژه ایجاد شده برای دوچرخه سواری در خیابان کریم خان گفت: مسیر درستی برای ایجاد این خط دوچرخه سواری انتخاب شده است، مسیر مسطحی که مشکلی برای دوچرخه سواران ایجاد نمی کند زیرا شیب برخی معابر، ایمنی دوچرخه سواران را به خطر می اندازد.

وی تاکید کرد: اما جداسازی این خطوط از خیایان اصلی نباید برای عابران پیاده مشکلی ایجاد کند و با فضاهای خدماتی مانند ایستگاه های اتوبوس تقاطع داشته باشد.

شاکری گفت: شرقی، غربی بودن این مسیر نیز از مزایای آن است وبه دلیل آن که مسیر پر رفت و آمدی است به نظر می رسد از آن استقبال خوبی شود.

مسئولان شهری منطقه ۶ تهران درباره این که چرا این خطوط در مسیر ایستگاه های اتوبوس قرار دارد توضیح می دهند مسئولیت ایجاد این خطوط با این منطقه نیست.

با این وجود ابوالفضل قناعتی عضو هیات رییسه شورای شهر تهران چندان با ایجاد خطوط ویژه دوچرخه سواری موافق نیست و گفت: نباید در معابر تهران که عرض زیادی ندارند خطوط دوچرخه سواری این گونه جدا سازی شوند و به موفقیت این طرح چندان امیدی نیست.

در دنیا خطوط دوچرخه سواری از خیابان های اصلی مشخص می شوند؟ محمدمهدی عابدی، طراح شهری و مدرس دانشگاه در پاسخ به این پرسش گفت: در علم شهر سازی تفکیک فضاهای درون شهری با استفاده از نرده انجام نمی شود و معمولا جداسازی ها برای کاهش سرعت خودروها و به نفع عابران پیاده است.

 

کدخبر: 716014
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ