jamee

جانشین فرمانده ناجا خبر داد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه رویکرد ناجا در طرح‌های دریا ایجابی است، از اجرای 244 طرح در 110 نقطه از سواحل دریا در شمال کشور خبر داد و گفت: در این طرح ها بیش از پنج هزار نیرو بکارگیری می شوند.

به گزارش جی پلاس، سردار اسکندر مومنی در حاشیه نشست تخصصی ساماندهی سواحل دریا در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: طرح دریا در سه استان گلستان، گیلان و مازندران از 31 خردادماه آغاز و تا 3 مهرماه ادامه دارد.


وی با اشاره به اجرای 244 طرح در 110 نقطه از سواحل دریا در شمال کشور، تصریح کرد: در این طرح ها بیش از پنج هزار نیرو بکارگیری می شوند؛ همچنین فرماندهان انتظامی استان ها با همکاری پلیس های تخصصی به ویژه فرماندهی مرزبانی و دریابانی این طرح را اجرا می کنند.

سردار مومنی با بیان اینکه در سال گذشته 115 نفر از هموطنان ما در دریای شمال غرق شدند، افزود: این رقم در سال گذشته، علی رغم افزایش 16 درصدی سفرهای تابستانی در مقایسه با سال 94 با کاهش 10 درصدی غریق همراه بوده است.

جانشین فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: تمامی غرق شدگان در سال گذشته در خارج از محدوده طرح دریا و مناطق ممنوعه شنا غرق شده اند که 72 درصد از این غرق شدگان را افراد غیر بومی تشکیل داده اند.

وی به مسافران و کسانی که قصد استفاده از این مواهب الهی را دارند، توصیه کرد: حتما از نقاط اجرای طرح که از امنیت، امکانات و خدمات لازم برخوردار است و همچنین حریم اجتماعی خانواده ها رعایت می شود، استفاده کنند.

سردار مومنی با اشاره به رویکرد ایجابی نیروی انتظامی در طرح دریا با تاکید بر اقدامات فرهنگی و اجتماعی، افزود: اقدامات سلبی، آخرین مرحله از اقدامات پلیس است که هرگاه به حریم اجتماع لطمه وارد شود با آن برخورد می شود؛ اقدامات سلبی پلیس در طرح دریا اندک است.

وی با اشاره به اینکه مردم و مسافران، نقش اصلی را در طرح دریا دارند، افزود: اگر هماهنگی بین مردم و همه دستگاه ها وجود داشته باشد، امنیت اجتماعی و اخلاقی و نیز حریم خانواده ها در طرح های دریا رعایت خواهد شد.

سردار مومنی، حفظ سلامتی و جان مسافران را مهم‌ترین اصل بیان و تاکید کرد: همه مسافران و شهروندان، در قبال جان خود و دیگران مسئول هستند.

وی با اشاره به پیش بینی افزایش 10 درصدی سفرهای تابستانی به استان های شمالی کشور در سال جاری، گفت: در راستای پاسخگویی به مطالبات و نیازهای مردمی در بخش انتظامی، ظرفیت نیروی انسانی در اجرای طرح های تابستانه در استان های مزبور، 12 درصد افزایش پیدا می کند.

وی با اشاره به اقدامات موثر ناجا در حوزه های فرهنگی و اجتماعی کشور از افزایش 20 درصدی این اقدامات در سال جاری خبر داد .

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص حوادث تروریستی تهران، گفت: در مجموع، عملیات نیروی انتظامی در برابر تروریست ها با درایت و هوشمندی همراه بوده و پلیس در این راستا موفق عمل کرده است.

سردار مومنی گفت: نیروی انتظامی در تمامی نقاط از داخل شهر ها تا مناطق مرزی، اشرافیت و آمادگی کامل را دارد.

 

کدخبر: 671876 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ