life

چند روزی از انتخابات شوراها در 29 اردیبهشت ماه می‌گذرد اما چهره‌هایی همچون مهدی چمران، عضو شورای شهر تهران به نتیجه انتخابات شورای شهر و روستا معترض هستند.

به گزارش جی پلاس، علیرضا رحیمی رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستای استان تهران، درباره درخواست بازشماری آراء انتخابات از سوی مهدی چمران گفت: پیرو شکایاتی که در مورد آرا آقای چمران وجود داشت؛ امروز ساعت 15 قرار است جلسه ای با حضور مهدی چمران در هیات نظارت برای بازشماری آرا برگزار شود.

او با بیان اینکه حدود 10 الی 15 صندوق رای در این جلسه بازشماری خواهد شد، گفت: این اتفاق برای اولین بار است که رخ می دهد و تا کنون آمارها تطبیق داده می شد و این نخستین بار است که تعرفه ها بازشماری می شوند.

 پیش از این رحیمی گفته بود: به درخواست رییس مجلس، هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای شهر در استان تهران در جلسه‌ای مشترک آرای نفرات اول تا پنجاهم را به صورت رندوم مورد بررسی قرار داده و به ویژه آرای آقای چمران را مجدداً تطبیق دادند. در جلسه ای که با حضور رییس کمیته IT ستاد انتخابات کشور در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات برگزار و صورتجلسه آن تهیه شد، علی‌رغم تطبیق متعدد آرا، هیچ‌گونه مغایرتی در نتیجه‌ آرایی که پیش‌تر اعلام شده بود و در سامانه وزارت کشور تجمیع شده بود، رخ نداده و حتی یک مورد مغایرت پیدا نشد. حتی در برخی موارد شاهد این بودیم که چند رای بیشتر به نام آقای چمران ثبت شده بود که با توجه به جزئی بودن آن، اصلا به موضوع ورود نکردیم.

 

کدخبر: 656592 منبع: خبرآنلاین
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ