life

مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بااشاره به اینکه بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش‌بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، هوای امروز پایتخت سالم است گفت: با افزایش نسبی غلظت ذرات معلق بر اثر وزش باد شدید روز پنج‌شنبه(۴ خرداد) شرایط کیفی هوا در شرایط نامطلوب قرار خواهد گرفت.

به گزارش جی پلاس، مریم نادری گفت: با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز نسبت به روز گذشته، در برخی ساعات به‌ویژه در بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متربرثانیه از سمت نواحی غربی- جنوب غربی انتظار می‌رود. این شرایط تا روز پنجشنبه کمابیش ادامه دارد و برخی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی غربی پیش‌بینی می‌شود همچنین دما تا روز پنجشنبه کاهش نسبی خواهد یافت.

وی ادامه داد: در روز جمعه(۵ خرداد) از سرعت باد کاسته می‌شود و برای برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه انتظار می‌رود و دما روند افزایشی خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود همراه با افزایش نسبی غلظت ذرات معلق بر اثر وزش باد شدید و احتمال وقوع پدیده گرد و غبار تا روز پنجشنبه، شاخص کیفی هوا به آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس برسد.

مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان اظهار کرد: شاخص امروز کیفی هوا منتهی به ساعت ۸ صبح ۶۷ و در شرایط سالم است.

 

کدخبر: 656103 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ