jamee

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان گرد و خاک با سرعت 105 کیلومتر بخش نصرت آباد از توابع شهرستان زاهدان و با سرعت کمتر شهر زاهدان را در نوردید.

به گزارش جی پلاس، مصدق گودرزی فر  اظهار داشت: وزش باد شدید جنوب و جنوب غربی همراه با گرد و خاک تا فردا در نواحی مرکزی استان شامل شهرستان های زاهدان و خاش و بخش نصرت آباد تداوم دارد.

نصرت آباد در 100 کیلومتری غرب زاهدان و در مسیر راه زاهدان- بم واقع شده است.
وی افزود: تحت تاثیر این پدیده صمن کاهش کیفیت هوا اختلال در تردد جاده ای انتظار می رود.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارش های ملایم تا متوسط که از روز پنجشنبه در برخی مناطق استان باریدن گرفته تا روز یکشنبه ادامه دارد.
وی گفت: همچنین در این مدت در شهرهای شمالی استان وزش باد سرد و به نسبت شدید شمال - شمال غربی علاوه بر گرد و خاک، سبب کاهش 10 تا 12 درجه ای دما در سطح استان شده است.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: رگبار باران و رعد و برق تا روز یکشنبه برای نواحی مرکزی و شمالی استان ادامه دارد و احتمال جاری شدن روان آب و آبگرفتگی معابر وجود دارد.
وی ادامه داد: همچنین در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان بارش ملایم دور از انتظار نیست و از اواخر وقت شنبه تا دوشنبه در شمال، شمال غرب، مرز شرقی و مرز غربی وزش باد شدید همراه با گردوخاک از سمت شمال غرب پیش بینی می شود که سبب کاهش محسوس دما در سطح استان می‌شود.

همچنین، مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر زاهدان - بم براثر طوفان و گردوغبار از عصر امروز /جمعه/ بسته شد.

 

کدخبر: 574222
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ