اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از دماوند، سفیر کشور فنلاند در جمهوری اسلامی ایران روز شنبه به منظور راه اندازی و آغاز بکار شرکت مبل مرکزی بعنوان نماینده انحصاری هولدینگ تامیستوی کشور فنلاند به شهرستان دماوند سفر کرده بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان دماوند پتانسیل ها و قابلیت های بسیاری دارد که می توان در موضوعات مختلف همچون آبخیز داری فعالیت های خوبی داشت.
کیجو انشیو نوروانتو با اشاره به ساخت پایانه مسافربری چوبی در دماوند، گفت: ساخت پایانه مسافربری چوبی توسط شرکت سی.اف تامیستوی فنلاند در دماوند به صورت جدی در دستور کار است.
وی با بیان اینکه کشور فنلاند دهه‌ها سال است در زمینه ساخت خانه‌های چوبی فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: ساخت خانه های چوبی علاوه بر اینکه ضدزلزله و مقاوم است، با توجه به اینکه این نوع سازه به عنوان تغییر کاربری اراضی کشاورزی محسوب نمی شود یک پتانسیل برای فعالیت است.
سفیر فنلاند با اشاره به فعالیت حدود 60 شرکت فنلاندی به طور مستقیم و غیر مستقیم در ایران، بیان کرد: امروز مایل هستیم که بدانیم چه کارهای دیگری می‌توان انجام داد و ما در سفارت از فعالیت‌های این شرکت‌ها حمایت می‌کنیم.

**حمایت از سرمایه گذاران در حوزه‌های گردشگری و آب دماوند
مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در این نشست اظهار داشت: سرمایه گذاری در بحث گردشگری و نگهداشت و مصرف آب از جمله موضوعات مهمی و اولویت دار شهرستان بود که در حضور نمایندگان کشور فنلاند مطرح شد.
وی با بیان اینکه دماوند فرصت‌های خیلی خوبی در حوزه خارجی برای سرمایه‌گذاری دارد، بیان کرد: نیازمند این هستیم که در بخش نگهداری و نحوه مصرف آب سرمایه گذاری کنیم که در این خصوص سفیر فنلاند اعلام آمادگی کردند تا موضوع را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار دهیم.
صفری تصریح کرد: افرادی که در حوزه گردشگری و آب علاقه مند به سرمایه گذاری هستند می تواند ما را حمایت کنند چرا که این مهم در راستای اجرای سیاست های دولت است و هیچ محدودیتی خاصی وجود ندارد.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: یکی از سیاست های ما این است که به منظور حفظ اراضی کشاورزی ساخت مسکن از حالت فلز و بتنی را خارج کرده و از چوب استفاده کنیم که همزاد طبیعت است و از لحاظ زیست محیطی و ایمنی برای شهرستان مفید است.
تهرام/7246//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.