اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد حسین مقیمی روز شنبه در نشست کارگروه آلودگی هوای استان تهران با بیان اینکه سامانه ای برای کنترل تردد کامیون ها و اتوبوس ها در سطح شهر تهران طراحی شده و تا پایان شهریورماه مورد بهره برداری قرار می گیرد افزود: کامیون ها و سرویس های مدارس باید در این سامانه ثبت نام کنند.
وی گفت: خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند و یا عمر مفید آنان که حداکثر 10 سال است به پایان رسیده باشد حق تردد در سطح شهر را ندارند.
مقیمی با بیان اینکه شهرداری در زمینه مدیریت تردد خودروهای فرسوده مسئولیت اصلی را بر عهده دارد افزود: حدود سه هزار اتوبوس آلاینده در تهران مربوط به شرکت واحد است و باید از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی و فرسوده ممانعت شود.
استاندار تهران به اهمیت استان تهران در توجه به طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور اشاره کرد و افزود: وزارت صنعت معدن و تجارت به نوسازی ناوگان استان تهران توجه ویژه کند تا زمستان امسال آلودگی زیست محیطی کمتری را شاهد باشیم.
وی با اشاره به اینکه 10 هزار تاکسی فرسوده تهران در نوبت نوسازی قرار دارد خواستار همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه شد و افزود: نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی از نوسازی خودروهای شخصی اهمیت بیشتری دارد.
تاکید استاندار تهران بر نوسازی 10 هزار تاکسی پایتخت در حالی صورت گرفت که علیرضا قنادان، مدیرعامل تاکسیرانی تهران در این نشست با بیان اینکه ١٤ هزار تاکسی فرسوده از مشمولان نوسازی سال ٩٦، به سال ٩٧ کشیده شده است افزود: طبق برنامه تا پایان سال باید حداقل ١٠ هزار تاکسی نوسازی شوند که تا نیمه مردادماه امسال فقط ٣٠٧ تاکسی نوسازی شده است.
مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته خبرنگار و قدردانی زحمات این قشر افزود: رسانه ها باید به مساله آلودگی جدی تر ورود کنند.
مدیر کل محیط زیست استان تهران نیز در پایان این نشست در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موضوع معاینه فنی خودروها از جمله مهمترین مباحث طرح شده در نشست کارگروه آلودگی هوای استان تهران بود گفت: مقرر شد تا با هماهنگی ستاد مرکزی معاینه فنی و پلیس راهور تهران بزرگ همه خودروهای فاقد معاینه فنی جریمه شوند.
به گزارش ایرنا، پیش از این خودروهای فاقد معاینه فنی پلاک شهرستان در صورت تردد در سطح شهر تهران جریمه نمی شدند.
به گفته کیومرث کلانتری توسعه قطار شهری و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی از دیگر مباحث طرح شده در این نشست بود که قرار شد تا بانک عاملی که باید برای نوسازی ناوگان حمل ونقل تسهیلات ارائه خواهد داد، تا نشست بعدی مشخص شود.
وی به استقبال نکردن خودروسازان برای نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی اشاره کرد و افزود: خودروسازان برغم رشد 10 درصدی تولیدات در سالجاری از نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی استقبال نکرده و مقرر شد تا زمان نوسازی تاکسی های بیش از 10 سال عمر، به شرط داشتن معاینه فنی در شهر تردد کنند.
تهرام/6139//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.