اخبار مرتبط

دکتر حمید جمالی روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهداف مهم این طرح ، اظهارداشت: برای نخستین بار و با هدف توسعه وارتقای سلامت ملی و در راستای محرومیت زدایی و از طرفی سیاستگذاریهای انجام گرفته ، ارائه خدمات پزشکی توسط اکیپ ها و تیم پزشکی سیاردر مناطق محروم و روستایی شهرستان انجام شد.
وی انجام ویزیت، تشکیل پرونده، انجام سونوگرافی، آزمایشات مختلف، خدمات پزشکی با حضور متخصصان جراحی، زنان و زایمان،اطفال، پزشک عمومی، متخصص داخلی، انجام نوار قلب، رادیو گرافی، پزشک عمومی، کنترل قند خون، ارائه نسخه های دارویی و.. از جمله خدمات بیمارستان شهید ستاری قرچک در مراجعه حضور کادر سیار این بیمارستان به اهالی روستاهای این شهرستان اعلام کرد.
رئیس بیمارستان شهید ستاری شهرستان قرچک،افزود: این طرح در مرحله اول در روستای پوینک شهرستان قرچک انجام و طی 2 روز حدود 300 نفر پس ازاولویت بندی و ارجاع به متخصیص زنان، اطفال، داخلی، عفونی و پزشک عمومی ویزیت و تشکیل پرونده و خدمات درمانی دریافت کردند.
به گفته دکتر جمالی همچنین این طرح در سومین روز کاری خود درمحل نماز جمعه قرچک نیز ادامه یافت که به دنبال حدود 100نفر نیزازخدمات پزشکی فوق بهره مند شدند.
وی با اشاره به اینکه اکثربیماران سرپایی مداوا و 10 درصد از افراد برای پیگیری درمان و انجام آزمایش های تکمیلی به بیمارستان ارجاع داده شدند، اظهار داشت: تمامی تلاش ما این است که مردم مناطق محروم و کم برخوردار بنا بر هر دلیلی که امکان مراجعه حضوری به بیمارستان را ندارند درمحل توسط کادر پزشکی بیمارستان تحت مراقبت و درمان پزشکی قرار گیرند.
وی کادرو تیم پزشکی را بیمارستان سیاررا حدود 10نفرشامل پزشک، پرستار، داروخانه و تجهیزات کامل پزشکی برشمرد.
رئیس بیمارستان شهید ستاری قرچک با تاکید براینکه تمامی نسخه های دارویی کلیه بیماران آماده ورایگان تحویل آنها شد، تصریح کرد: هدف نهایی ما این است تا با هماهنگی و همکاری شرکت نسیم سلامت خاتم در مسیر توسعه و ارتقای سلامت ملی شهروندان و هم وطنان عزیز میهن اسلامی ایران گامهای موثری در ارائه خدمات مراقبتی و پیشگیرانه برداریم.
جمالی با اشاره به اینکه این طرح مرحله نخستین خود را آغاز کرده است ، تاکید کرد: که طی روزها و هفته های آینده این طرح با قوت و جدیت هرچه تمام تر و با امکانات بیشتر در دیگر مناطق محروم و روستای حومه شهرستان قرچک ادامه خواهد یافت.
رئیس بیمارستان شهید ستاری قرچک با تشریح روند فعالیت این بیمارستان که طی هفته های گذشته که با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شده ، اظهارداشت: هم اکنون این بیمارستان بصورت شبانه روزی و بدون تعطیلی و هیچگونه وقفه با جدیت هرچه تمام درحال ارائه خدمات درمانی به هموطنان عزیزاست و مصمم هستیم که خدمات خود را در حوزه ها و عرصه ها ی مختلف درمانی برای افزایش رفاه حال شهروندان افزایش دهیم لذا از ارائه هرگونه خدمات شایسته و بایسته به مردم دریغ نخواهیم کرد.
بیمارستان شهید ستاری قرچک درزیربنایی به مساحت 8300 مترمربع و در4 طبقه بنا شده است و شامل کلینیک‌های تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان، پد بالگرد امدادی هوایی و بخش‌های مراقبت‌های ویژه، CCU، NICU، ICU و دارای 4 اتاق عمل و بخش‌های جراحی و بستری داخلی، دیالیز، رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، اورژانس و ... است.
همچنین در آینده امکان توسعه‌ این بیمارستان 96تختخوابی وجود دارد.
تهرام/ 7247 / 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.