اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، فرهاد افشار گفت: با بررسی شکایات ثبت شده شهروندان در سنوات گذشته و فراوانی مشاغل موجود، به این نتیجه رسیدیم که در اسرع وقت الزامات حضور 10 رسته شغلی را تدوین و جهت اجرا به مناطق ابلاغ کنیم.
وی با اشاره به تعاملات مشترک شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با مناطق 22گانه شهر تهران گفت: باید به سمت اثربخشی کارها در مجموعه مدیریت شهری حرکت کنیم تا بیش از گذشته شاهد رضایتمندی شهروندان باشیم.
افشار به بحث توسعه پایدار در شهر تهران نیز اشاره کرد و گفت: موضوعی که در توسعه پایدار اهمیت دارد توجه به انسان به عنوان هدف اصلی است چرا که انسان ها مستحق برخورداری از یک زندگی سالم و خلاق در هماهنگی با طبیعت هستند و موضوع دیگر در توسعه پایدار بحث تعهد حاکمیت ها در ارتباط با مسائل محیط زیستی است تا نسل های آینده در بهره برداری از محیط زیست دچار مشکل نشوند.
به گفته مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، اگر شهروندان به ویژه بانوان در امور زندگی روزمره خود مشارکت نداشته باشند، توسعه پایدار در شهر تهران به وجود نخواهد آمد.
وی ادامه داد: رویکرد جدید شرکت این است که علاوه بر پویایی شهر دسترسی شهروندان به خدمات شغلی در کوتاه ترین بازه زمانی و مکانی صورت گیرد.
افشار تصریح کرد: مدیران شهری باید باتوجه به مولفه های توسعه پایدار در مسائل اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی الزامات و ضوابطی را تعریف کنند که با رعایت آن تمام صنوف بتوانند در شهر فعالیت داشته باشند.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره اینکه امروز در کشورهای پیشرفته شاهد حضور صنایعی هستیم که از آلاینده ترین و مشکل سازترین صنایع محسوب می شوند، گفت: این مشاغل با رعایت الزامات و ضوابطو جانمایی درست در سطح شهر فعالیت می کنند که از جمله می توان به جانمایی کارخانه تفکیک زباله در کنار رودخانه راین در کشور آلمان اشاره کرد.
وی با اشاره به چالش های انتقال صنایع آلاینده به خاورشهر و چرمشهر گفت: امروز در مناطق 15 و 20 شهرداری تهران برای دسترسی بهتر شهروندان مرتبا مسیرهای ورودی شهر تهران تعریض می شود اما باز شاهد ترافیک سنگین این مسیرها هستیم که در دوره جدید مدیریت شهری رویکردهای اینچنینی اصلاح می شود.
تهرام/9343//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.