اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، کامیار ثقفی روز سه شنبه در نشست خبری همایش ملی مواجهه با آسیب های اجتماعی از دیدگاه اسلام که در ساختمان شماره 2 دانشگاه شاهد برگزار شد، افزود: این همایش با حضور مسئولان و اندیشمندان کشوری در سالن بین المللی صدا و سیما برگزار می شود و فراخوان آن نیز در دی ماه سال گذشته داده شد.
وی تصریح کرد: 56 مورد از این تعداد مقاله در حوزه توزیع متوازن طلاق، بیکاری، حاشیه نشینی، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و فضای مجازی نهایی شده است.
وی ادامه داد: از 45 محقق و اندیشمند نیز در خواست شده است تا بدون شرکت در فراخوان عمومی همایش شرکت کنند.
رییس دانشگاه شاهد اضافه کرد: پوستر این همایش به سه هزار و 500 اندیشمند، دانشگاه و مراکز علمی و حوزوی ارسال شده، ضمن اینکه این همایش با حمایت 12 حامی و مشارکت وزارت کشور مراحل نهایی را طی می کند.
ثقفی در مورد اسلامی بودن محور این همایش نیز عنوان کرد: ما باور قطعی داریم که راه حل همه مشکلات بشر را می توان در اسلام یافت و تنها کافیست تا باورمند و عالمانه در مسیر کشف راه حل ها قرار گیریم.
وی افزود: دانشگاه شاهد براساس مطالبه رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر استخراج راه حل های برگرفته از اسلام، سلسه اقدامات را با پیگیری و حمایت وزارت کشور آغاز کرد تا این همایش را با هدف کاهش آسیب های اجتماعی از دیدگاه اسلام برگزار کند.
دانشگاه دولتی شاهد در جنوب شهر تهران و روبروی حرم مطهر امام خمینی (ع) واقع شده‌است و این دانشگاه هم اکنون بیش از هشت هزار دانشجو در 68 رشته تحصیلی دارد.
7247/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.