اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، کریم ذوالفقاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مراحل خرید محصول گندم در جنوب شرق استان تهران در جمع خبرنگاران گفت : در سال زراعی جاری بیش از 40 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران زیر کشت محصول گندم رفته که محصول این مزارع در 12 مرکز دولتی استان تهران خریداری میشود.
وی افزود : با توجه به استقبال کشاورزان در فروش محصول خود به مراکز دولتی و با استفاده از تجربه سال های گذشته ، تلاش می شود که بهترین شرایط برای حضور کامیون داران در مراکز خرید فراهم شود تا در کمترین زمان ، محصول تحویل مورد بررسی قرار گرفته و تحویل گرفته شود.
ذوالفقاری با اشاره به این که قیمت خرید تضمینی گندم 13 هزار ریال است گفت : از ابتدای زمان برداشت محصول گندم تا کنون ، 35 هزار تن محصول تحویل مراکز خرید شده و درحدود 10 میلیارد ریال ، به کشاورزان پرداخت شده است.
وی گفت : با اقدامات موثر در مبارزه با علف های هرز و به ویژه سن گندم ، محصول مزارع استان تهران از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است به گونه ای که میزان سن زدگی گندم برای نخستین بار در استان تهران به صفر رسیده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: پیش بینی می شود که در سال زراعی جاری بیش از 200 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری شود.
تهرام/7254 / 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.