اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید اوحدی روز سه شنبه در نشست خبری کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر که با حضور برزین ضرغامی رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد، اظهار داشت: امسال ستاد برگزاری نماز عید فطر هشت کمیته مشخص را تعریف کرده که یکی از این کمیته ها کمیته فرهنگی و تبلیغات است و مسئولیت آن برعهده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است و در تلاشیم برنامه های فرهنگی شایسته ای در این حوزه برگزار کنیم.
وی با اشاره به اینکه بنا بر حدیثی از حضرت علی(ع)، حضور مردم در نماز عید فطر تداعی کننده روز محشر و بازگشت آنان از نماز بیانگر حرکت به سوی بهشت برین است، افزود: رهبر معظم انقلاب، نماز عید فطر را نماد همدلی مسلمانان با یکدیگر می دانند که براساس این رویکرد برنامه های خود را ترتیب دادیم.
اوحدی گفت: نماز عید فطر امسال متناسب با بستر فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود و همچنین با توجه به جنایات اخیر استکبار جهانی و صهیونیسم و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، در برنامه های فرهنگی، افشاگری و اطلاع رسانی درباره این جنایات خواهیم داشت.
رئیس کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر با اشاره به تدوین 15 برنامه در این کمیته اظهار داشت: پنج برنامه قبل از عید فطر برگزار می شود که ارسال 60 میلیون پیامک به مردم در رابطه با اهمیت موضوع نماز عید فطر و دعوت برای حضور جمعی در این نماز و نورافشانی در 12 میدان اصلی و بوستان های شهر در شب عید سعید فطر از این جمله است.
وی، نمایش و اکران پیام های مرتبط با عید سعید فطر و تصاویر برگزیده از نماز عید فطر در 40 سال گذشته در بیش از 10 هزار مترمربع از فضای شهری؛ بیلبوردها و عرشه پل ها با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران را از دیگر برنامه های کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر عنوان کرد و گفت: تهیه و تولید 2 تیزر تبلیغاتی با همکاری رسانه ملی و پخش آنها از این رسانه از دیگر برنامه های این کمیته است.

*اهدای 40 هزار شاخه گل به نمازگزاران در روز عید فطر
اوحدی با اشاره به طرح استقبال از نمازگزاران در مصلی امام خمینی(ره) با همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی اظهار داشت: ضمن استقبال از نمازگزاران با گلاب، بعد از نماز، گلباران نمازگزاران توسط یک فروند بالگرد انجام شده و در مسیر بازگشت از مصلی در مقابل درهای خروجی 40 هزار شاخه گل به نمازگزاران اهدا می شود.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: علاوه بر چاپ دعای قنوت نماز عید فطر با همکاری شهرداری منطقه هفت، برای جلوگیری از اسراف، بنرهایی از دعای قنوت به صورت خوانا و در قطع مناسب در بین صفوف نمازگزاران نصب خواهد شد.
وی افزود: در روز عید سعید فطر جشنواره های «دل نوشته های روزه اولی ها» و عکس و فیلم کوتاه با موضوع نماز عید فطر برگزار می شود و به 40 نفر از برندگان این جشنواره ها هدایایی اهدا می شود.
اوحدی با اشاره به برپایی هشت نگاه گذر با محتوا و رویکرد تجلیل از خانواده شهدا، بیانات رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) در مورد عظمت و جایگاه عید فطر و نمایشگاهی با موضوع قدس در مصلی امام خمینی(ره) افزود: یکی از نگاه های گذر در مسیر میهمانان خارجی به زبان انگلیسی و عربی خواهد بود.
وی اظهار داشت: در مقابل چهار درب اصلی مصلی 10 حجله زیبا از شهدای مدافع حرم برپا خواهد شد که در قالب برنامه «ستایش عاشقی» فرزندان شهدا به همراه وصیتنامه پدرانشان در کنار حجله ‌ها حضور خواهند داشت.
رئیس کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر راه اندازی پنج سایبان فرهنگی با برنامه های مختلف از جمله ایستگاه نقاشی، تواشیح، منقبت خوانی را از دیگر برنامه های این کمیته عنوان کرد و گفت: این سایبان ها از ساعت 6صبح تا نماز عید فطر(ساعت 8:30) میزبان نمازگزاران است.
وی با اشاره به راه اندازی 12 ایستگاه صلواتی با تدارک صبحانه ساده در مسیر بازگشت نمازگزاران اظهار داشت: تمامی هزینه ‌های این ایستگاه ها توسط خیرین تامین شده و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ریالی هزینه نکرده است.
اوحدی با بیان اینکه تمامی فرهنگسراهای شهر تهران از جمله زیرگذر آزادی با نمایش آثاری از 50 هنرمند در روز عید فطر فعال است، گفت: با هماهنگی سازمان اتوبوس رانی اتوبوس های شهرداری علاوه بر میادین و مساجد در محل ورودی تمامی فرهنگسراها برای انتقال شهروندان به مصلی مستقر خواهند شد.
رئیس کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر به شهروندان توصیه کرد برای حضور در مصلی امام خمینی(ره) از وسایل نقیله عمومی استفاده کنند، با این وجود با همکاری وزارت آموزش و پرورش، شهروندان برای پارک خودروهای شخصی خود می توانند از حیاط مدارس در خیابان های اطراف مصلی جز مدارس ضلع جنوبی شامل خیابان بهشتی و پاکستان استفاده کنند.
تهرام/7245//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.