اخبار مرتبط

محمد مسیحی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به شهرستان دماوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هدف از این سفر آگاهی از مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه مالیات بود تا در سالی که حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است با اتخاذ تصمیمات صحیح به مطالبات این بخش رسیدگی کنیم.
وی با بیان اینکه عمده مشکلات اصناف و تولید کنندگان در بخش های مختلفی صنفی، نحوه پرداخت مالیات است، افزود: مقرر شد ادارات امور مالیاتی دماوند همکاری لازم را با اصناف داشته باشند .
وی با اشاره به تاثیر مالیات بر ارزش افزوده در نظام اقتصادی کشور، عنوان کرد: مالیات بر ارزش افزوده در حال حاضر در کشور عملیاتی و اجرایی شده و برکات بسیار خوبی را برای نظام اقتصادی و بودجه ای کشور داشته است.
معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشورعنوان کرد: بخش عمده ای از طرح های عمرانی و جاری شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور و حتی روستاهای فاقد دهیاری از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود.
وی بیان کرد: 180 هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی در سال گذشته به اجرای طرح تحول سلامت و همچنین 50 هزار میلیارد ریال نیزبه دهیاری ها و شهرداری ها تخصیص یافت.
وی تصریح کرد: فعالان اقتصادی بعضاً از اجرای مالیات بر ارزش افزوده گله مند هستند که سعی شده طی 2 سال اخیر تعامل بین نظام مالیاتی و مودیان به درجه حداکثری برسد.
وی گفت: در سال جاری تلاش می کنیم تا ضمن رعایت حقوق مودیان مالیاتی، تامین مالی را هم برای دولت و هم برای شهرداری و دهیاری ها فراهم کنیم.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7246/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.