اخبار مرتبط

سید احمد صفوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 60 هزار متر مربع از کانال های درجه یک، 2 و سه منطقه 20 (شهرری) لایروبی شده اند و همچنان این روند طبق برنامه زمان بندی شده از سوی اکیپ های خدمات شهری ادامه دارد.
وی از آماده باش شبانه روزی اکیپ های لایروبی همزمان با شروع بارش های بهاری خبرداد و گفت: مدیریت آب ماندگی و آب گرفتگی های احتمالی در نواحی هفتگانه از مهمترین وظایف مدیریت شهری در زمان بارش های بهاری است که با پاکسازی های به موقع، وضعیت جمع آوری آب های سطحی در بارش اخیر مطلوب است.
وی با اشاره به اینکه سهولت تردد شهروندان از مهمترین اهداف خدمات رسانی مدیریت شهری در زمان بارندگی است، گفت: چهار زباله گیر در مخازن صالح آباد، کانال یاغچی آباد، کانال ماندگاری و خیابان شهید رجایی نصب است که عملیات پاکسازی ضایعات این زباله گیرها نیز از دیگر اقدامات مستمر مدیریت شهری است.
صفوی به عبور 70 درصد آب های سطحی شهر تهران از منطقه 20 اشاره کرد و افزود: مخازن 600 هزارمترمکعبی صالح آباد محل تجمع ضایعات انهار از مناطق بالادستی است که در یک ماه گذشته بیش از 800 تن ضایعات از این مخازن تخلیه شده است.
وی یادآور شد: 6 اکیپ لایروبی به صورت شبانه روزی در آماده باش هستند تا در صورت نیاز و بروز سیلاب و یا آب ماندگی های احتمالی وارد عمل شوند.
شهردار منطقه 20 به مشارکت شهروندان در زمان بارندگی تاکید کرد و گفت: استفاده از حمل و نقل عمومی و عدم تخلیه زباله در انهار شهری از مهمترین مصادیق مشارکت شهروندان در کاهش هزینه های جاری مدیریت شهری است.
منطقه 20 (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و 2 ناحیه خارج محدوده و 21 محله است.
6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.