اخبار مرتبط

مهرداد زنگنه فر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اهمیت آموزش و اطلاع رسانی در حفظ محیط زیست، افزود: مطابق سنوات گذشته با حضورکارشناسان اداره مدیریت بازیافت در مراکز فرهنگی هنری، مساجد، مدارس و اماکن عمومی به شهروندان آموزش تفکیک پسماند از مبدا داده می شود.
وی خاطرنشان کرد: این آموزش ها توسط گروه نمایشی و با برپایی برنامه شاد برای دانش آموزان و کودکان در سرای محله شهید کاظمی، مهد قصر فرشته ها، سرای محله بهمنیار، شریعتی، پیش دبستانی شکوفه های امید و خانه فرهنگ یاسین انجام شده است.
وی ادامه داد: کارگاه 'بهترین ها از دوریختنی ها' در دبستان شریعت روستای قلعه حاج موسی با هدف تشویق دانش آموزان به جمع آوری پسماند خشک و تحویل آن به غرفه های بازیافت برگزار و به بهترین آثار جوایزی اهدا شد.
وی با اشاره به نقش بانوان خانه دار در امر تفکیک پسماند، افزود: آموزش تفکیک پسماند در مکان هایی که بانوان حضور پررنگی دارند از جمله خانه های بهداشت، سرای محلات، مراجعین به کلینیک گل و گیاه با توزیع بروشورهای آموزشی و کیسه های مخصوص جمع آوری پسماند خشک صورت می گیرد.
به گفته وی در راستای آموزش مستمر جهت بهبود سیستم تفکیک پسماند، کارشناسان این حوزه با مراجعه به مراکز تجاری و خرید به آموزش چهره به چهره به مالکان و فروشندگان به همراه توزیع کتابچه و بروشور آموزشی می پردازند.
منطقه 19 شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در جنوب غربی این شهر قرار دارد. این منطقه ب‍‍ا وس‍‍عت‍‍ی برابر 92 کی‍لومت‍ر مرب‍‍ع دارای پنج ن‍‍احی‍ه و 14 مح‍له است.
6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.