اخبار مرتبط

ناصر رضاپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کاشت درخت ها از اسفند ماه سال گذشته تا ابتدای فرودین امسال در سطح منطقه ادامه داشت که با این رویکرد سرانه فضای سبز ارتقاء یافت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر فضای سبز منطقه، 170هکتار است، گفت: منطقه هشت دارای 86 بوستان با مساحت 35.8 هکتار و 102 میدان به مساحت 14.9 هکتار و مابقی به صورت فضای سبز و درختان معابر عمومی است.
وی در ادامه سرانه فضای سبز برای هر شهروند را چهارمتر و 51 سانتی متر مربع بیان کرد و افزود: این میزان نسبت به فضای سبز 16 متری شهر تهران اندک است.
معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه هشت افزود: برای افزایش سرانه فضای سبز، اقدام به تملک زمین در محلات این منطقه را در دستور کار خواهیم داشت.
وی ادامه داد: امسال با تملک حمام مرمر در منطقه وحیدیه تا حدودی سرانه فضای سبز را تا هفت دهم درصد برای ساکنین محله افزایش می دهیم.
رضاپور گفت: همچنین یکی از طرح ها فضای سبز منطقه اجرای سامانه آبیاری قطره ای به مساحت 170هکتار برای میادین و بوستان های منطقه است.
به گفته وی 46 چشمه سرویس بهداشتی در بوستان ها، باغ راه به مساحت سه هزار و 500 متر در خیابان دماوند، سه راه تهرانپارس، خانه بازیافت خشک در ناحیه سه و طرح ضربتی مبارزه و ریشه کنی جانوران مضر در سطح منطقه هشت اجرا شده است.
منطقه هشت شهرداری تهران داری سه ناحیه شهری و باجمعیتی بیش از 350هزار نفر و با 87 بوستان و 102 میدان اصلی در شرق تهران قرار دارد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7247/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.