اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه های این هفته نماز جمعه دماوند در مسجد جامع با بیان اینکه برای تحقق عدالت اجتماعی باید از همه ظرفیت های کشور استفاده شود، اظهار کرد: در کشور ما ظرفیت و استعدادهای فراوانی در همه زمینه ها وجود دارد که تاکنون از آن به درستی استفاده نشده است.
وی به ظرفیت های علمی، بهداشتی، اقلیمی و معادن اشاره کرد و گفت: ایران از جوانان فارغ التحصیل دانشگاه و دانشجویان بسیاری برخوردار است که هر کدام از آنان می توانند در سازندگی و پیشرفت کشور نقش بسزایی داشته باشند.
حجت الاسلام فتاح دماوندی ادامه داد: یکی دیگر از ظرفیت ها و پتانسیل های کشور، بخش بهداشت و درمان است که باید در استقرار پزشکان متخصص در تمامی مراکز استان ها توازن بیشتری برقرار کرد.
وی جمعیت را محرک اصلی کار، تولید و رقابت اقتصادی دانست و بیان کرد: رشد جمعیت بر شاخص افزایش قدرت و امنیت کشور تاثیرگذار است اما سیاست 'فرزندد کمتر' لطمه های قابل توجهی بر کشور وارد خواهد کرد که در این خصوص نیازمند برنامه ریزی و مدیریت است.
امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: شهرستان دماوند نیز ظرفیت ها و پتانسیل های بسیاری دارد و می توان گام های بلندی برای توسعه و پیشرفت همه جانبه آن برداشت که نقش مسئولان در تحقق این مهم بسیار موثر است.
وی در ادامه با اشاره به جریان های شکل گرفته در سوریه و ائتلاف دشمنان، گفت: آمریکا، اسرائیل و سعودی ها در پی شکست همه جانبه در سوریه به دنبال جنگ افروزی و تضعیف جبهه مقاومت هستند.
وی ادامه داد: همانطور که آمریکا و اسرائیل برای از بین بردن پایگاه مقاومت در سوریه بهانه تراشی می کند، ایران و متحدانش در جبهه مقاومت به دنبال بهانه برای ضربه زدن به جبهه مقابل هستند؛ اکنون پس از شهادت عزیزان ایرانی در پایگاه هوایی سوریه مردم منتظر انتقام سختی هستند.
وی گفت: دشمنان ما بدانند؛ اگر دست از پا خطا کنند تمام منافع آنها در جهان به خطر خواهد افتاد.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7246/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.