اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، مهدی ابارشی روز سه شنبه در جلسه کمیسیون امور بانوان پیشوا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد : در قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مصوب سال 83، بیمه های درمانی و اجتماعی به عنوان 2 حوزه اصلی دنبال می شوند.
وی گفت : امروز با تدبیر دولت به عنوان یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ، هیچ ایرانی فاقد دفترچه های درمانی وجود ندارد و توانسته ایم آنچه را که در حوزه نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی تحت عنوان بیمه های درمانی مطرح می شود، پوشش 100درصدی دهیم.
ابارشی اظهار کرد: هر کسی که امروز فاقد دفترچه درمانی است حتی اگر بیمه شده اصلی نباشد، از طفل خردسال گرفته تا فرد بالای 100 سال می تواند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و تکمیل فرم مربوطه ، دفترچه درمان دریافت کند.
وی دفترچه درمان روستایی را بهترین نوع دفترچه بیمه اعلام کردو افزود : دفترچه های درمان روستایی بیش از 90 درصد هزینه های درمانی را جبران می کند در حالی که دفترچه های تامین اجتماعی که امروز جزو ویترین دفترچه های درمانی کشور محسوب می شود حداکثر 30 درصد، جبران هزینه می کند و 70 درصد فرانشیز دارد.
مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تهران با اشاره به نظام ارجاع در دفترچه های درمان روستایی گفت: یکی از مشکلاتی که در کشور با آن درگیر هستیم ،نبود سیستم ارجاع در حوزه درمان است به گونه ای که فرد برای درمان بیماری سرماخوردگی خود با هزینه اندک به متخصص مراجعه می کند و برای این بیماری ساده ، ده ها برابر برای دولت هزینه ایجاد می کند.
وی گفت : در حوزه دفترچه های درمان روستایی ، یک مسئله روانی و جود دارد که از آن به عنوان دفترچه ای بی ارزش قلمداد می شود در صورتی که با صراحت بیان می کنیم که این دفترچه ها ، با ارزش ترین دفترچه درمان در کشور است.
ابارشی اظهار کرد: در آینده ای نزدیک دفترچه های بیمه های همگانی نیز تحت نظام ارجاع قرار می گیرند.
وی در خصوص بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: بیمه های اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 84 با هدف پوشش تامین اجتماعی برای ساکنین مناطق روستایی و عشایری فعالیت خود را آغاز کرد و امروزه ساکنین شهرهای زیر 20 هزارنفر و کشاورزان غیرساکن را نیز شامل می شود.
وی افزود: بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان اولین ثمره قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تهران گفت : نزدیک به 70 سال است که از خدمت تامین اجتماعی در کشور برخورداریم و فعالیت هایی نیز انجام و اقشار خاصی از آن بهره مند شده اند اما آن چیزی که قانون اساسی و برای دولت تعیین کرده با بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر رخ داد.
پیشوا با بیش از 80 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است .
نیمی از جمعیت شهرستان پیشوا ساکن مناطق روستایی هستند.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید حسن میری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7254 / 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.